Tönkreverte a Győr a Kometalt

2009.01.11. 20:27 Módosítva: 2009.01.11. 20:46
Egy fordulóval a csoportkör vége előtt a Győr női kézilabda csapata biztosan továbbjutott a Bajnokok Ligája csoportköréből.

15 góllal, 35-20-ra nyert a Győri Audi ETO KC a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti fordulójában a macedón Kometal Gjorce Petrov ellen. Ezzel a sikerrel a magyar bajnok egy ponttal előzi meg a dán Ikast, és az utolsó fordulótól függetlenül továbbjutott a legjobb nyolcba.

A magyar bajnok végig magabiztosan játszott, az első pillanattól kezdve hatalmas fölényben játszott, 7-0-ra is vezetett, sőt 10-2-re is, és a szünetben is 10 ponttal, 19-9-re ment.

Annak ellenére, hogy a második félidőt nagyon pontatlanul játszva kezdte a hazai csapat, a vendégek nem tudtak zárkózni, és a végén könnyedén kézilabdázva, megérdemelten nyert a magyar bajnok, ami így akár a csoportelsőséget is megszerezheti. Ez a következő kör sorsolásánál feltétlenül előnyt jelentene. A győriek sikere azért is értékes, mivel legjobbjuk Görbicz Anita orvosi tanácsra kihagyta a mai meccset.

Győri Audi ETO KC-Kometal Gjorce Petrov 35-20 (19-9)

A magyarok gólszerzői: Vérten 9, Kovacsics 7, Mraviková és Herr A. 5-5, Deáki 4, Spiridon 3, Tomori és Rotis-Nagy 1-1. A csoport állása az 5. forduló után: 1. Győr 8 (140-117), 2. Ikast 7 (144-131), 3. Zvezda 3 (143-155), 4. Kometal 2 (117-143)