Perics meccset nyert a Veszprémnek

2009.11.07. 20:41 Módosítva: 2009.11.07. 20:41
Drámai mérkőzést nyert a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában Szlovéniában. Az utolsó három percben két góllal is vezetett a magyar bajnok, a hazaiak egyenlíthettek volna, de a Velenje időn túli hetesét Dejan Perics megfogta.

Az MKB Veszprém egy góllal nyert a szlovén Velenje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati csoportmérkőzésén.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, a sérült Vujin és Lapcsevics nélkül felálló Veszprém jól kezdett, ám a szlovének fokozatosan átvették az irányítást, kapusuk, Gajics nagyon jól védett.

A Veszprém Eklemovics kiállítása után emberhátrányban zárkózott fel egy gólra, a félidő derekára már a vezetést is átvette. A hajrára ismét feljavultak a hazaiak, a szünetben egy góllal vezettek is.

A fordulás után a Veszprém erősített, főként Perez villogott (18-19), a szlovén játékosok kezdték belőni magukat távolról, szoros volt a meccs.

Az utolsó tíz percet kétgólos magyar vezetéssel kezdték, keményen harcoltak a játékosok, röpködtek a kétperces büntetések, Iváncsik Gergő ráadásul piros lapot kapott. Néhány pillanatig hármas emberhátrányban is volt Mocsai Lajos együttese (25-25).

Perics világklasszis teljesítményével négy perccel a vége előtt a magyar bajnok vezetett (25-26), a szlovénok egyenlítettek (27-27).

Húsz másodperccel a vége előtt Perez megszerezte vezetést, de az ellentámadásból ziccerbe került a szlovén csapat, Iváncsik Tamás odaütött. A büntetőhöz a mérkőzés legeredményesebb játékosa, Cupic állt oda, de Perics védett, így az MKB Veszprém megnyerte a mérkőzést.

Férfi BL, B csoport, 4. forduló

Velenje (szlovén)-MKB Veszprém 27-28 (14-13). Gólszerzők: Cupic 9/4, Harmandic 3/1, Zvizej 3, Bezjak 3, Kavas 3, Mlakar 2, Sovic 2, Golcar 1, Rnic 1, illetve Terzic 6/1, Iváncsik G. 5/1, Sulic 5, Perez 5, Sesum 3, Iváncsik T. 2, Gulyás 1, Korazija 1.
A csoport másik szombati mérkőzésén:
Kielce (lengyel)-Boszna Szarajevó (bosnyák) 34-30 (15-15)
Csütörtökön játszották:
Rhein-Neckar Löwen (német) - Chambéry (francia) 31-31 (16-13)
A csoport állása: 1. Rhein-Neckar Löwen (német) 6 pont/4 mérkőzés (131-113), 2. MKB Veszprém 6/4 (119-104), 3. Kielce (lengyel) 5/4, 4. Chambéry (francia) 3/4, 5. Velenje 2/4 (102-108), 6. Boszna Szarajevó (bosnyák) 2/4 (107-126)