Chile kipipálva, mindenki Romániára gondol
További Kézilabda cikkek
- Nyáron svéd válogatott szélső érkezik Győrbe
- A tabella élén telel a magyar válogatott játékos csapata a Bundesligában
- Imre Bencéék nagy csatában győztek, tapadnak az élmenőre a Bundesligában
- Magyar válogatott játékos volt a mezőny legjobbja a Bundesliga-meccsen
- Megkezdődött a jegyárusítás a Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjére
Az első néhány percet ismét csodálkozással töltötte a magyar válogatott a Chile elleni második csoportmeccsén, a dél-amerikaiak két gólt is szereztek, de aztán gyorsan összeszedte magát a csapat, és elkezdte érvényesíteni tudáskülönbségét.
MAGYARORSZÁG-CHILE 48-14 (24-6)
A magyar gólszerzők: Juhász 8, Zácsik 8/2, Vérten 7, Tomori 5/1, Szabó V. 5, Szerekes 4, Szucsánszki 4/1, Tóth K. 3, Kovacsics 2, Orbán 1, Bódi 1Hétméteresből: 4/4 ill. 1/0
Kiállítások: 4 perc ill. 6 perc
Mátéfi Eszter, ahogy egy időkérésnél is hallani lehetett, azt kérte a játékosaitól, 60 percig vegyék komolyan a szerény képességű ellenfelet, és törekedjenek a legnagyobb arányú győzelemre. A kérésnek megfelelően gyorsan összeállt a legerősebb kezdőjével pályára lépő válogatott fala, és az első negyedóra végére már 10 gól volt a különbség.
Nem volt nehéz jól védekeznie a magyar csapatnak, a chilei játékosok igen keveset tudnak a kézilabdáról, így ha el is jutottak lövőhelyzetig, a Tunézia elleni meccs hőse, Herr Orsolya védett. A lerohanásokból Vérten Orsolya, felállt fal ellen pedig Zácsik Szandra lőtte a magyarok góljait, a különbség így folyamatosan nőtt, a szünetben 18 góllal, 24-6-ra vezetett Magyarország.
A második félidőben szinte minden poszton cserélt Mátéfi Eszter, de a cseresor is komolyan vette a mérkőzést, amely szinte pontosan ugyanúgy zajlott, mint a szünet előtt: a határozott magyar fal mögött Pastrovics Melinda is jól védett, a gólokat pedig a Vértent váltó Juhász lődözte (a végére még eggyel többet is szerzett, mint a győri klasszis).
Az átlövők és a szélsők mellett beállóból is többször volt eredményes a csapat, az azonban még az ellenfél szerény játéktudása ellenére is szemet szúrt, hogy az irányítóink nincsenek nagy formában. A sérüléséből visszatérő Kovacsics egyelőre keveset játszott, Szucsánszki pedig talán túlságosan akart, ettől lett görcsös a játéka.
A magyar csapat gond nélkül szerezte meg második kötelező győzelmét, a játékosok bemelegedtek, hozzászoktak a körülményekhez, talán az üres, hangulattalan hodályhoz is, ahol a meccseiket játsszák. Hétfőn 14.15-kor az egyik legnehezebb csoportmeccsünk jön, ahol valós képet kaphatunk Mátéfi Eszter válogatottjának játékerejéről, hiszen a Világkupa-győztes Románia lesz az ellenfél.
Mátéfi Eszter: „Ez a meccs még edzésnek sem volt nagyon jó, ezzel nem akarom megbántani a szimpatikus dél-amerikai társaságot. A lényeg, hogy sérülés nélkül megúsztuk a meccset, miközben a terhelést mindenki megkapta, de bevallom, én már a hétfői, románok elleni derbire készültem, mert az lesz az igazán mérvadó számunkra. Azt fogom mondani a lányoknak, hogy legyenek vagányak, vívjanak egy jó meccset, aztán meglátjuk, mi sül ki belőle."
"Chile ellen Tóth Tímeának nem kellett játszania, azok voltak több időt a pályán, akiknek a sérülések miatt korábban kevesebb lehetőség jutott, gondolok itt Bódi Bernadettre, Juhász Gabriellára vagy Kovacsics Anikóra. Juhász Gabriella teljesítménye önmagáért beszél, mentalitása kiváló, szívvel-lélekkel küzdött egy ilyen komoly sérülés után, ezzel önbizalma is erősödhetett. Nyolc lőtt gólja mellett sok labdát is szerzett. Zácsik Szandrának kicsit fáj még a keze, ám ez nem zavarta őt, százszázalékos (8/8) lövőteljesítményéhez szép gólpasszok is járultak" - mondta Mátéfi.
"A világbajnokság előtt azon gondolkodtam, izgulok-e, elvégre nekem is ez az első felnőtt világversenyem, de nem tettem, mert elvégeztünk minden munkát, bizakodtam, hogy ennek lesz eredménye.
A hétfő esti, románok elleni csata előtt eszembe jutott, hogy bár én ott láttam meg a napvilágot, de magyarnak születtem, érzelmileg az volt a legnagyobb dolog, amikor a magyar válogatott tagja lettem. Maximális tisztelettel gondolok a román válogatottra, nemes ellenfél lesz, de nekem most az a dolgom, hogy a magyar válogatottat sikerre vezessem" - nyilatkozta a kapitány.
Zácsik Szandra: „Chile ellen futós meccsre készültünk, nem is tévedtünk nagyot, egy hatalmas rohanás volt az egész. A találkozó előtt nem sokat néztük őket, mert a románok ellen készülünk gőzerővel. A meccs egyik tétje az volt, hogy ne legyen újabb sérültünk, olykor bizony figyelni kellett, nehogy visszafutás közben az egyik túl lelkes dél-amerikai felrúgja az embert. Két kötelező győzelmen vagyunk túl, a hangulat parádés, de az igazi fokmérő hétfőn, Románia ellen következik. Szerintem képesek vagyunk a győzelemre, mert a visszarendeződésük nem olyan jó, mint a támadójátékuk, azaz ki kell védekezni őket, rengeteg futással ki lehet húzni a méregfogukat.”
Juhász Gabriella: „A győzelem megvan, ez a legfontosabb, de fejben szinte már mindenki a hétfői, románok elleni találkozóra koncentrál. Örülök annak, hogy nyolc gólt szereztem, úgy léptem pályára, hogy igyekeztem elfelejteni korábbi orrsérülésemet. Ha egy játékos azon aggódik, nehogy rásérüljön, biztosan utoléri a baj, én viszont igyekeztem úgy kézilabdázni, mintha mi sem történt volna velem. A csapatban remek a hangulat, de most már mindenki a hétfői találkozóra koncentrál.”
Eredmények
A csoport (Vuhszi): Németország-Kongó 36-23 (15-10), Svédország-Brazília 26-23 (14-8)
B csoport (Csangcsiakang): Ausztria-Ausztrália 45-10 (22-5), Angola-Ukrajna 28-20 (14-10)
C csoport (Szucsou): Magyarország-Chile 48-14 (24-6), Norvégia-Tunézia 36-25 (18-14)
D csoport (Csangcsou): Koreai Köztársaság-Elefántcsontpart 35-26 (15-13), Spanyolország-Argentína 33-15 (14-9), Kína-Kazahsztán 25-13 (9-7). A D csoport állása két forduló után: 1. Spanyolország 4 pont (62-33), 2. Koreai Köztársaság 4 (74-47), 3. Kína 4 (51-28), 4. Elefántcsontpart 0 (44-64), 5. Argentína 0 (30-59), 6. Kazahsztán 0 (34-64)