Húsz percig jól játszva kerültük el a kiütést

2009.12.07. 16:44 Módosítva: 2009.12.07. 16:44
Harmadik vb-csoportmeccsén kikapott a magyar női kézilabda-válogatott Romániától. A Világkupa-győztes más nívó, mint a jelenlegi magyar csapat, így jó eredménynek, hogy néhol jól játszva 31-25-re kaptunk csak ki. Kedden szünnap, szerdán Norvégia következik.

A tartalékos magyar válogatott jól kezdett a világbajnokság egyik esélyese ellen, Herr Orsolya védéseivel és Bulath Anita gólerős játékával az első percekben a magyaroknál volt az előny (9. perc: 2-4). A kissé nagyképű románoknak 12 perc kellett az egyenlítéshez, ekkorra a magyarok már három kiállítással álltak.

ROMÁNIA-MAGYARORSZÁG 31-25 (16-7)

A magyar gólszerzők: Tóth T. 7, Bulath 6/1, Szabó V. 4, Szucsánszki 4/1, Vérten, Zácsik, Juhász 1-1
Hétméteresből: 6/5 ill. 5/1
Kiállítások: 2 perc ill. 12 perc

A csoportban: Norvégia-Chile 44-15 (21-7), Japán-Tunézia 31-31 (16-14)
Az állás: 1. Norvégia 6 pont (114-59), 2. Románia 6 (119-70), 3. MAGYARORSZÁG 4, 4. Tunézia 1 (81-100), 5. Japán 1 (78-102), 6. Chile 0

Románia a félidő második felére olyan sebességre kapcsolt, amivel állva hagyta a magyarokat. Támadásainkban nem sok ötlet volt, a szélsőket nem használtuk, a beállók megjátszhatatlanok voltak, a lövők munkáját sem segítették. Eközben Stanca a beálló posztjáról tetszés szerint lőtte góljait, ha őt nem találták meg a románok, akkor Lecusanu lőtte át a magyar falat.

A szünet előtti 18 percben klassziskülönbség volt a csapatok között, félő volt, nagy verésbe szalad bele a magyar csapat. Mátéfi Eszter hiába kért időt, játékosai elbátortalanodtak, semmi nem sikerült a zavarodott csapatnak, ha sikerült is helyzetet kialakítani, a lövésekből nem születtek gólok, ráadásul a heteseket is botrányosan lőtték a mieink.

A szünetben kilenc góllal vezetett Románia (16-7), ellenfelünk elhitte, hogy már megnyerte a mérkőzést. A második félidőt cseresorával kezdő románok néhány percig tartották a korábbi tempót, de az elszántan küzdő magyar csapatnál összeállni látszott a védekezés, lerohanásokból csökkentette a hátrányát.

Szabó Valéria hármas védőként nagyot lökött játékunkon, már nem villogtak beállóból a románok, támadásban pedig zárásokkal segítette az átlövőket, így Tóth Tímea, és Bulath Anita góljaival 10 perc alatt visszajött a meccsbe a magyar válogatott. A büntetők továbbra sem mentek be, változatlanul sok volt a technikai hiba, de az elkényelmesedő románok sem tudtak felpörögni, két gólra jött fel Magyarország ( 44. perc: 20-18).

A felkapaszkodás sokat kivett a csapatból, és hiába váltotta Herr Orsolyát Pastrovics Melinda a kapuban, a védések nem jöttek, Románia a világklasszis teljesítményt nyújtó Lecusanu góljaival újra elhúzott (51. perc: 27-23). Látszott, a magyarokban nincs még egy rohamnyi, a románok hat góllal is megérdemelten nyertek.

A hullámzó meccsen elszenvedett vereség vállalható, hiszen a világ egyik legjobb csapata volt az ellenfél. A tartalékos magyar válogatott helyenként jól játszott, de technikai hibáival, túlságosan kemény védekezésével és a kihagyott hetesekkel megkönnyítette egyébként is erősebb ellenfele dolgát. A két félidő elején mutatott játék kifogástalan, a szünet előtti teljesítmény viszont vállalhatatlan volt, a 31-25-ös végeredmény reális.

Mátéfi Eszter, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: „Szerettünk volna meglepetést okozni, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Az elején a nyitott védekezésünk nem jött be, nagyon jó játékosok voltak a túloldalon, akik rögtön tudtak a mi játékunkhoz alkalmazkodni. Vezetésünk után, amikor láttuk, hogy semmi sem jön össze, sajnos, hitehagyottá vált az együttes, elillant az önbizalom.

A szünetben sikerült valamennyire rendezni a sorokat, ezt bizonyította a második félidő is, ahol 20-11-ről 20-18-ra tudtunk felzárkózni, ám ez nagyon sok erőnket felemésztette, ezzel együtt nincs szégyenkeznivalónk. Úgy gondolom, amit lehetett, megtettünk. Sajnálom a négy kihagyott büntetőt, ez is benne van a játékban. Az elején rengeteget kellett emberhátrányban védekeznünk, a játékvezetők talán kissé szigorúan osztották a kiállításokat. Jót fog tenni a szünnap, a norvégok ellen sem szeretnénk feladni, de igazából - ahogyan azt előre sejteni lehetett - a japánok elleni meccs lesz a sorsdöntő. Továbbra is az a célunk, hogy jussunk tovább a csoportból.”

Tóth Tímea, a magyar válogatott átlövője: „Ha pozitívan szeretném nézni az eseményeket, akkor a második félidei játékra lehet alapozni. Az első félidőt nagyon sajnálom, küzdésben akadtak gondjaink, meg talán túlságosan is tiszteltük az ellenfelet. A románok a vb egyik esélyesei, nem történt semmi jóvátehetetlen. Az elkeserítő volt, amikor 9 góllal vezettek, de onnan is fel tudtunk állni. A kihagyott büntetőkről annyit, hogy nagy önbizalommal, magabiztosan mentem oda a második büntetőmhöz is - kapufa lett, sajnálom. A vereség nem a kihagyott heteseken, hanem az első félidőben nyújtott játékunkon múlott. Továbbra is szeretném, ha bejutnánk a legjobb nyolc közé, szerintem mindez nem kivitelezhetetlen. A keddi pihenőnapon is edzeni fogunk, és kielemezzük a hibákat. Szeretném, ha az otthon értünk szurkolók se csüggednének, szorítsanak nekünk továbbra is, mert szükségünk van a biztatásra. Nagyon jó lenne emelt fővel hazatérni Kínából.”