Csütörtökön élet-halál-meccs a kézi-vb-n

2009.12.09. 16:36
Bár vereséget szenvedett Norvégiától a magyar női kézilabda-válogatott, a mutatott játékkal elégedett volt Mátéfi Eszter szövetségi kapitány, és a játékosok is. Norvégiától szeptemberben 20 góllal kaptunk ki a Világkupán, most a hajráig vezettünk, a mutatott teljesítménnyel nem okozhat gondot a középdöntőbe kerülés.

A magyar női kézilabda-válogatott a hajráig teljesen egyenrangú ellenfele volt az olimpiai bajnok Norvégiának, de akkor elfáradt, és hat góllal kikapott a kínai világbajnokságon. "Azt hiszem, nincs szégyenkeznivalónk – kezdte értékelését a csapat augusztusban kinevezett szövetségi kapitánya, Mátéfi Eszter.

MAGYARORSZÁG-NORVÉGIA 19-25 (11-11)

A magyar gólszerzők: Bulath 3, Vérten 3, Zácsik 2, Tomori 2, Tóth K. 2, Juhász 2, Kovacsics 2, Szucsánszki 2/1, Bódi 1
Hétméteresből: 8/5 ill. 1/1
Kiállítások: 0 perc ill. 2 perc

A 4. fordulóban: Japán-Chile 38-19, később: Románia-Tunézia

„A szeptemberi Világkupán 20 góllal kaptunk ki, most hattal. A lányok mindent megtettek, szívüket, lelküket a pályára téve hajtották végig a meccset. A jövőben azért kell tovább dolgoznunk, hogy az utolsó negyedórában bennünket elérő vészes gólszegénység többet ne forduljon elő – utalt Mátéfi a meccset eldöntő hajrára, amikor az utolsó 20 percben mindössze két gólt szereztek a játékosai.

„A meccsnek volt egy olyan szakasza, amikor az ellenfél beállósát nem igazán tudtuk megtartani, sok gólt kaptunk onnan. Csütörtökön élet-halál összecsapás következik Japán ellen, ahol a továbbjutás a cél. Természetesen egy edző csak akkor lehet elégedett, ha nyer a csapata, de ahonnan mi indultunk, és ahol most tartunk, arra nem lehet azt mondani, hogy tévúton járnánk" – utalt a kapitány arra, hogy több meghatározó játékosa nélkül érkezett az olimpiai 4. csapattal a világbajnokságra.

Megint Herr Orsolya volt a csapat legjobbja

„Jó érzés volt védeni, az első 45 percben remekül játszottunk – kezdte értékelését a magyar válogatott legjobbja, Herr Orsolya. - Okosan lassítottuk az ellenfél támadásait, a védőfalunk keményen ütközött, az ilyen meccsek szolgálják további fejlődésünket. Tudjuk, hogy a japánok ellen csütörtökön mindenképpen nyernünk kell, és a középdöntőben szeretnénk folytatni - tette hozzá a Vác kapusa, aki Pálinger Katalin távolmaradása miatt lehet elsőszámú kapus, de kiváló teljesítménnyel pótolja a győri klasszist.

Vérten Orsolya holtversenyben a mieink legeredményesebbje volt, de a szünet előtt nem sokkal megsérült. "Az első félidőben Herr Orsolya nagyszerűen indított, amikor húzódást éreztem a lábamban. Azonnal leszorítottuk, most, ahogy lazítottunk rajta, eléggé kellemetlen érzés. Nagyon peches dolog ez, ráadásul most a másik lábam fáj, nem az, amelyik korábban" – mondta Vérten, akit a vb-n már nem először pótolt jól Juhász Gabriella.

A csapat másik három góllal záró játékosa Bulath Anita volt, aki szerint fejlődik a játéka: "Az egész csapat nyerni szeretett volna, a végére talán elfáradtunk. A meccs utolsó szakaszában hiányzott az a pluszteljesítmény, amellyel még szorosabbá lehetett volna tenni a találkozót. A hatgólos vereség semmiképpen sem szégyellnivaló, hiszen a norvégok a női kézilabda királynői, korábban mindent megnyertek.

A jobbátlövő már a csütörtöki, Japán elleni kulcsfontosságú mérkőzésre is kitért. „Remélem, az otthoniaknak tetszett a játékunk, csütörtökön pedig nekimegyünk Japánnak, mert nyernünk kell. A végjátékban picit kapkodtunk, mindenki gólt akart lőni. Fejlődésünk jele azonban látszik, elég csak, ha a szeptemberi VK-vereségre gondolunk – mondta Bulath, bár a Japánok ellen iksz is középdöntőt érne.

Eredmények, csoportállások, további program

A csoport (Vuhszi): Németország-Svédország 33-27 (18-12), Dánia-Brazília 28-21 (14-9), Franciaország-Kongó 29-22 (14-9)
Az állás: 1. Dánia 8 pont, 2. Németország 6, 3. Svédország 4 (102-98), 4. Franciaország 4 (88-89), 5. Brazília 2, 6. Kongó 0
Brazília-Kongó 10 ó, Németország-Franciaország 12 ó, Dánia-Svédország 14 ó

B csoport (Csangcsiakang): Oroszország-Ausztria 32-19 (17-10), Ukrajna-Ausztrália 40-7 (19-4), Angola-Thaiföld 36-16 (21-5)
Az állás: 1. Oroszország 8 pont, 2. Ausztria 6 (144-74), 3. Angola 6, 4. Ukrajna 4, 5. Thaiföld 0 (48-174), 6. Ausztrália 0 (34-172)
Thaiföld-Ausztrália 10 ó, Ukrajna-Ausztria 12 ó, Oroszország-Angola 14 ó

C csoport (Szucsou): Románia-Tunézia 39-22 (23-10), Norvégia-MAGYARORSZÁG 25-19 (11-11), Japán-Chile 38-19 (19-13)
Az állás: 1. Románia 8 pont (158-92), 2. Norvégia 8 (139-78), 3. MAGYARORSZÁG 4, 4. Japán 3, 5. Tunézia 1, 6. Chile 0
Tunézia-Chile 10:15 ó, Norvégia-Románia 12:15 ó, Magyarország-Japán 14:15 ó

D csoport
(Csangcsou): Koreai Köztársaság-Argentína 36-15 (19-10), Elefántcsontpart-Kazahsztán 30-22 (13-13), Spanyolország-Kína 27-12 (11-9)
Az állás: 1. Spanyolország 8 pont (119-57), 2. Koreai Köztársaság 8 (143-87), 3. Kína 4, 4. Elefántcsontpart 3, 5. Argentína 1, 6. Kazahsztán 0
Kazahsztán-Argentína 7:30 ó, Kína-Elefántcsontpart 9:30 ó, Spanyolország-Koreai Köztársaság 11:30 ó