40 perc álomkézilabda nem volt elég

2009.12.09. 14:20 Módosítva: 2009.12.09. 16:33
A magyar női kézilabda-válogatott legnehezebb ellenfelével játszott a legjobban eddig a világbajnokságon, verte az olimpiai bajnok Norvégiát, de a hajrára elfogyott. A hatgólos vereség egyáltalán nem vészes, a mutatott játék pedig biztató, az utolsó körben Japán ellen elég a döntetlen is a középdöntőbe jutáshoz.

Jót tett a szabadnap a Herr Orolya – Bódi, Bulath, Szucsánszki, Szabó Valéria, Tóth Tímea, Vérten összeállításban kezdő magyar válogatottnak, amely már az első percekben megmutatta Norvégia ellen, hogy nem adja olyan olcsón a győzelmet, mint a két csapat legutóbbi meccsén.

NORVÉGIA-MAGYARORSZÁG 25-19 (11-11)

A magyar gólszerzők: Bulath 3, Vérten 3, Zácsik 2, Tomori 2, Tóth K. 2, Juhász 2, Kovacsics 2, Szucsánszki 2/1, Bódi 1
Hétméteresből: 8/5 ill. 1/1
Kiállítások: 0 perc ill. 2 perc

A 4. fordulóban: Japán-Chile 38-19, Románia-Tunézia 39-22
A C csoport állása: 1. Románia 8 pont (158-92), 2. Norvégia 8 (139-78), 3. MAGYARORSZÁG 4, 4. Japán 3, 5. Tunézia 1, 6. Chile 0

A mozgékony hatos falból jól léptek ki a lövőkre a kettes védők, a fal közepén a beállót fogták keményen a magyarok, Herr Orsolya pedig biztosan fogta a kiszorított helyzetből leadott norvég lövéseket. A jó védekezéshez nem párosult hasonló támadójáték, de tartottuk a lépést az olimpiai bajnokkal, elsősorban Vérten Orsolya, és az ismét bátran játszó Bulath Anita góljaival.

Sikerült meglepnünk a norvégokat, akik valószínűleg könnyebb meccsre számítottak, nem ízlett nekik a határozott magyar védekezés. Herr bravúrjai után lerohanásokból szerzett gólokkal a vezetést is átvettük, innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok. A mérkőzés színvonala nem volt magas, több technikai hibát vétettek a játékosok mindkét oldalon, de ez köszönhető volt a kemény védelmeknek is.

A szünetben döntetlenre állt a meccs (11-11), a magyarok semmivel nem voltak rosszabbak, mint a torna egyik esélyesének tartott Norvégia. Az első félidő játéka folytatódott a másodikban is, a mieink elhitték, hogy megfogható a sztárcsapat, Herr pedig tovább halmozta a bravúrokat, így az első percekben újra Magyarország vezetett.

A norvég átlövőket levette a magyar fal, és az ellenfél legnagyobb fegyverének tartott lerohanásokat is sikerült kordában tartanunk, de a beállóval nem bírtunk: Löke rengeteget mozgott a falban, sok hétméterest, kiállítást harcolt ki, gólokat is lőtt.

A magyar csapatban megsérült Vérten Orsolya (rosszul fogott földet egy belőtt ziccer után), de a helyére beálló Juhász, és a Tóth Tímeát váltó Zácsik Szandra is jól játszott.

20 perccel a lefújás előtt két góllal vezetett a magyar válogatott (41. perc: 17-15), itt azonban elfogyott a csapat, nem bírta a mérkőzés kemény iramát.

A hátralevő időszakban mindössze két gólt lőttek a magyarok, ekkor támadásban semmi nem jött össze, a norvégok könnyedén védekezték ki a sematikus akciókat, és lerohanásokból eldöntötték a meccset. Az utolsó negyedórát 6-1-re nyerte Norvégia, ellenfele elfáradt.

A mérkőzés első 40 percében álomjátékot mutatott válogatott, megvolt a kemény védelem és a klasszis kapus, az irányítók gyenge teljesítménye ellenére támadásban is pariban voltunk az olimpiai bajnokkal. A hajrára kifáradtak a játékosok, de a világbajnokságra kitűzött célok eléréséhez nem is Norvégiát kell legyőznünk, a mutatott játék pedig Japán ellen elég lehet a biztos győzelemhez, bár már a döntetlen is középdöntőt ér.

Eredmények

A csoport (Vuhszi):
Németország-Svédország 33-27 (18-12)
korábban:
Dánia-Brazília 28-21 (14-9)
Franciaország-Kongó 29-22 (14-9)

Az állás: 1. Dánia 8 pont, 2. Németország 6, 3. Svédország 4 (102-98), 4. Franciaország 4 (88-89), 5. Brazília 2, 6. Kongó 0

Angola-Thaiföld 36-16 (21-5)

Az állás: 1. Oroszország 8 pont, 2. Ausztria 6 (144-74), 3. Angola 6, 4. Ukrajna 4, 5. Thaiföld 0 (48-174), 6. Ausztrália 0 (34-172)
Thaiföld-Ausztrália 10 ó, Ukrajna-Ausztria 12 ó, Oroszország-Angola 14 ó

C csoport (Szucsou):
Románia-Tunézia 39-22 (23-10)
Norvégia-MAGYARORSZÁG 25-19 (11-11)
Japán-Chile 38-19 (19-13)

Az állás: 1. Románia 8 pont (158-92), 2. Norvégia 8 (139-78), 3. MAGYARORSZÁG 4, 4. Japán 3, 5. Tunézia 1, 6. Chile 0
Tunézia-Chile 10:15 ó, Norvégia-Románia 12:15 ó, Magyarország-Japán 14:15 ó

D csoport (Csangcsou):
korábban:
Koreai Köztársaság-Argentína 36-15 (19-10)
Elefántcsontpart-Kazahsztán 30-22 (13-13)
Spanyolország-Kína 27-12 (11-9)

Az állás: 1. Spanyolország 8 pont (119-57), 2. Koreai Köztársaság 8 (143-87), 3. Kína 4, 4. Elefántcsontpart 3, 5. Argentína 1, 6. Kazahsztán 0 A csütörtöki zárófordulóban:
Kazahsztán-Argentína 7:30 ó, Kína-Elefántcsontpart 9:30 ó, Spanyolország-Koreai Köztársaság 11:30 ó

A csoportokból az első három helyezett jut a középdöntőbe, a többiek a 13-24. helyért folytatják.