Megint nagyon elverték a Szegedet a kézi-BL-ben

2010.02.20. 16:40

Az orosz Csehov gond nélkül, kilenc góllal nyert a vendég Szeged ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 8. fordulójában, így a magyar csapat szinte reménytelen helyzetben van.

A Szeged a 10. percig vezetett (4-5), ám Kovaljov sorozatban négyszer volt eredményes. Időt kért a rosszul védekező Szeged, de hiába, mert a lendületbe jött Csehov támadottt. A szünet előtt már kétszámjegyű volt a különbség, amit aztán két góllal sikerült csökkenteni (20-12).
A második félidő elején ugyan jobban játszott a magyar csapat, de ez csak arra volt jó, hogy rövid időre felzárkózzon (29-24). A hajrában a Csehov ismét a közönség kiszolgálásával volt elfoglalva, a fáradó Pick alig fejtett ki komolyabb ellenállást.

A másik magyar BL-érdekelt, csoportjában élen álló MKB Veszprém vasárnap a német Rhein-Neckar Löwent fogadja.

A Szegednek már nincs a saját kezében a sorsa, szinte reménytelen, hogy megszerezze csoportjában a továbbjutást érő negyedik helyet. A csapat a jövő szombaton a spanyol Valladolid otthonában lép fel.