Sorozatban hatodszor Győré a női kézikupa

2010.02.28. 18:23
A női kézilabda Magyar Kupa vasárnapi döntőjében a Győri Audi ETO KC könnyedén legyőzte az FTC RightPhone-t.

A szurkolók a kezdés előtt a szervezők kérésére plüssfigurákat dobáltak a pályára, ezek a megyei kórház gyermekosztályára kerülnek.

A Győr4-0-s rohammal kezdett, az FTC csak a 7. perc elején talált be először. Nagy volt az iram, a védelmek nem tudták megszűrni a támadásokat. A hazai csapat negyed óra után már 10-4-re vezetett, főleg Bradeanut nem tudták tartani a vendégek.

A 25. percben, 16-8-nál időt kértek a vendégek, ez sem segített a Fradin: a győriek már a szünetre eldöntötték a kupa sorsát, 20-9-cel fordultak a csapatok.

A második félidőt is néggyel kezdte az ETO (24-9), majd jöhettek a cserék, a Fradi tízgólos különbség közelébe jutott.

A vége 33-20 lett, a Győr megmutatta, hogy otthon még megszorítani is képtelenség: az ETO hatodszor nyerte meg zsinórban az MK-t. Az ezüst a Fradinak KEK-indulást érhet, ha a bajnokságban nem kerülnek az első kettőbe.

A Győr a jövő héttől folytatja a Bajnokok Ligája-középdöntőt, a norvég Larvikot fogadja.

Női kézilabda Duna Takarék MK, négyesdöntő

Döntő: Győri Audi ETO KC - FTC RightPhone 33-20 (20-9)
A 3. helyért: Mondi Békéscsaba - ASA-Consolis-Hódmezővásárhely 31-29 (13-13, 27-27 - büntetőkkel