Hét perc alatt verte a dánokat a Veszprém

2010.10.16. 17:59
Szünetben hárommal ment a Kolding, az MKB 7-0-val kezdte a 2. félidőt, simán győzött, négy forduló után hibátlan a BL-ben.

A B csoport két száz százalékos csapata találkozott a BL negyedik fordulójában, a Veszprém hazai pályán német Hamburgot és a francia Montpellier-t, idegenben a szlovák Tatran Presovot verte.

A dánok kezdték a meccset, rossz csere miatt a 49. másodpercben emberhátrányba került az MKB. Fazekas két ziccert is fogott, Császár hátrányból lőtte az első hazai gólt. Nem védekezett jól a Veszprém, két rossz passzból is leindítottak a dánok, Fazekas hiába védte a két ziccert, a kipattanókból gól lett. Christiansen a 7. percben már 4. gólját lőtte (2-5).

BL, 4. forduló

MKB Veszprém-Kolding (dán) 31-28 (13-16)
A BL-ben hosszabb szünet jön, a Veszprém legközelebb november 21-én a svéd Sävehoffal játszik Göteborgban.

Előnyben Vujin kettő, és Terzic egy góljával egyenlített az MKB, de a dánok is megrázták magukat (20. perc 6-10), a közönség ébresztőt kiabált, Mocsai Lajos időt kért. A frissen beállt Perez és Vujin tartotta meccsben a hazaiakat, a 27. percben, 11-12-nél a dánok is időt kértek. A félidő utolsó percében jól éltek emberelőnyükkel, a szünetben három góllal, 16-13-ra vezettek.

A második félidő elején viszont a Veszprém eldöntötte a meccset, hét perc alatt 7-0-ás rohamot produkált, Perez, Iváncsik Gergő, Terzic, Vujin lőtte a gólokat. A dán edző 20-16-nál időt kért, a 40. percre közelebb is jött a Kolding (20-18), de innentől állandósult a 3-4 gólos különbség.

Iváncsik Gergő kínai figurából lövetett gólt Vujinnal (23-19), az 53. percben 28-22, az 58.-ban 31-25 volt az eredmény. Az utolsó két percet a dánoknak adta az MKB, szépítettek, 31-28 lett a végeredmény.

Az első félidőben rosszul játszott a hazai csapat, nem tudott indításgólt lőni, szélsőjáték nélkül próbálkozott, nem bírt a dánok agresszív, néha 10 méterre is kitolt védekezésével. A Kolding alig lőtt átlövésgólt, mindent a beállósra és a szélsőkre próbált kijátszani, eredménnyel.

A másodikban óriásit javult, jól játszott a Veszprém, és a fáradó dánok ellen végül simán nyerte meg negyedik BL-meccsét, Fazekas, Perez és Vujin kiemelkedően játszott. Az MKB ezzel a győzelemmel hazai pályán már ötből ötször verte a Koldingot, nagyot lépett a csoportelsőség felé.

A Szeged nem bírt a Valladoliddal

Az esélyesebb Valladolid 26-23-ra legyőzte a Szegedet, a Pick két-két hazai győzelemmel, illetve idegenbeli vereséggel áll csoportjában. Ha a szegediek nem hibáztak volna sokat, esélyük lett volna a pontszerzésre. Legközelebb november 18-án a csoport legerősebb együtteséhez, az előző idényben négyesdöntőt játszó orosz Csehovszki Medvegyihez látogatnak.

Az állás: 1. Csehov 7 pont/4 mérkőzés (137-117), 2. Valladolid 7/4 (117-107), 3. Pick Szeged 4/4, 4. Minszk 2/3, 5. Schaffhausen 1/4 (119-127), 6. Aalborg 1/3 (87-106)