Angelika
-1 °C
3 °C
Index - In English In English Eng

Minden a férfi kézilabda-világbajnokságról

MTI/Index
2011.01.13. 15:59
Svédország nyolc városában, 24 válogatott részvételével január 3-án kezdődik a 22. férfi kézilabda-világbajnokság. Komoly kihívás előtt a magyar férfi-válogatott, amely szeretne az első hétben végezni, vagyis selejtezőt játszani a 2012-es olimpiáért. Minden, amit a vb-ről tudni kell.

A vb-ről a világbajnok automatikusan kijut a 2012-es londoni olimpiára, a 2-7. helyezettek olimpiai selejtezőtornán vesznek részt 2012 áprilisában. Amelyik csapat most nem jut ilyen lehetőséghez, az a saját földrészi bajnokságáról szerezhet kvótát (pl. Európa-bajnokként). A csoportokból három együttes jut a középdöntőbe.

A magyar válogatottnak a hetedik hely eléréséhez a csoportból eleve tovább kell jutni, lehetőleg úgy, hogy legyen vitt pont, és a másik ágról érkezők közül szintén kell nyerni valaki vagy valakik ellen. Így aztán a középdöntős csoportban legalább a negyedik helyet kell elcsípni.

A nemzetközi szövetség az első hét helyet premizálja: az első helyért összesen 25, a második helyért 20, a harmadikért 16, a negyedikért 14, az ötödikért 12, a hatodikért 11, a hetedikért pedig 10 millió forintot oszt szét a játékosok között. A vb-n lesznek újítások is. Az IHF először maga is kötött biztosítást a kézilabdázókra, ráadásul a tornára játékost adó klubokat is kompenzáció illeti meg. A mérkőzések félideje közötti szünetek a megszokott 10 helyett 15 percesek lesznek.

A magyar válogatott kerete

Kapusok

Fazekas Nándor (klub: MKB Veszprém, születési idő: 1976.10.16., válogatottság száma: 181, gólok: 1)

Mikler Roland (Pick Szeged, 1984.09.20., 60, 0)

Jobbszélsők

Gulyás Péter (MKB Veszprém, 1984.03.04., 52, 131)

Iváncsik Tamás (MKB Veszprém, 1983.04.03., 87, 206)

Jobbátlövők

Mocsai Tamás (SG Flensburg, 1978.12.09., 122, 282)

Harsányi Gergely (Tatabánya Carbonex, 1981.05.03., 83, 116)

Ancsin Gábor (RN Löwen-TSG Lu.-Friesenheim, 1990.11.27., 3, 3)

Irányítók

Császár Gábor (MKB Veszprém, 1984.06.16., 124, 360)

Lékai Máté (Pick Szeged, 1988.06.16., 12, 21)

Beállósok

Gál Gyula (HC Croatia Zagreb, 1976.08.18., 174, 436)

Schuch Timuzsin (HCM Constanta, 1985.06.05., 34, 36)

Zubai Szabolcs (Pick Szeged, 1984.03.31., 97,135)

Balátlövők

Ilyés Ferenc (TBV Lemgo, 1981.12.20., 139, 376)

Katzirz Dávid (Pick Szeged, 1980.06.25., 77, 115),

Nagy Kornél (MKB Veszpém, 1986.11.21., 53, 86)

Balszélsők

Iváncsik Gergő (MKB Veszprém, 1981.11.30., 171, 463)

Törő Szabolcs (Pick Szeged, 1983.03.10., 75, 151)

Tervezett csere

Perez Carlos (MKB Veszprém, 1971.08.26., 41, 246)

A magyarok mérlege a csoportellenfelekkel szemben

Izland

36 mérkőzés/22 győzelem-2 döntetlen-12 vereség, utolsó mérkőzés: 2008.01.23.: 28-36, Eb-középdöntő,Trondheim

Norvégia

23/16-1-6, utolsó mérkőzés: 2009.03.22.:31-30, nemzetközi torna, Bécs

Brazília

2/2-0-0, utolsó mérkőzés: 2004.08.16.: 20-19, athéni olimpia, csoportmérkőzés

Japán

8/6-1-1, utolsó mérkőzés: 1989.12.03.: 24-22, nemzetközi torna, Haarlem

Ausztria

45/33-2-10, utolsó mérkőzés: 26-25, 2010.01.09., nemzetközi torna, Bécsújhely

Az eddigi vb-k dobogósai és a magyarok eredményei

1938 (Németország): 1. Németország, 2. Ausztria, 3. Svédország - Magyarország nem vett részt

1954 (Svédország): 1. Svédország, 2. NSZK, 3. Csehszlovákia - Magyarország nem vett részt

1958 (NDK): 1. Svédország, 2. Csehszlovákia, 3. NSZK, ...7. Magyarország

1961 (NSZK): 1. Románia, 2. Csehszlovákia, 3. Svédország - Magyarország nem vett részt

1964 (Csehszlovákia): 1. Románia, 2. Svédország, 3. Csehszlovákia, ...8. Magyarország

1967 (Svédország): 1. Csehszlovákia, 2. Dánia, 3. Románia, ...8. Magyarország

1970 (Franciaország): 1. Románia, 2. NDK, 3. Jugoszlávia, ...8. Magyarország

1974 (NDK): 1. Románia, 2. NDK, 3. Jugoszlávia, ...7. Magyarország

1978 (Dánia): 1. NSZK, 2. Szovjetunió, 3. NDK, ...9. Magyarország

1982 (NSZK): 1. Szovjetunió, 2. Jugoszlávia, 3. Lengyelország, ...9. Magyarország

1986 (Svájc): 1. Jugoszlávia, 2. Magyarország, 3. NDK

1990 (Csehszlovákia): 1. Svédország, 2. Szovjetunió, 3. Románia, ...6. Magyarország

1993 (Svédország): 1. FÁK, 2. Franciaország, 3. Svédország, ...11. Magyarország

1995 (Izland): 1. Franciaország, 2. Horvátország, 3. Svédország, ...17. Magyarország

1997 (Japán): 1. Oroszország, 2. Svédország, 3. Franciaország, 4. Magyarország

1999 (Egyiptom): 1. Svédország, 2. Oroszország, 3. Jugoszlávia, ...11. Magyarország

2001 (Franciaország): 1. Franciaország, 2. Svédország, 3. Szerbia és Montenegró - Magyarország nem vett részt

2003 (Portugália): 1. Horvátország, 2. Németország, 3. Franciaország, ...6. Magyarország

2005 (Tunézia): 1. Spanyolország, 2. Horvátország, 3. Franciaország - Magyarország nem vett részt

2007 (Németország): 1. Németország, 2. Lengyelország, 3. Dánia, ...9. Magyarország

2009 (Horvátország): 1. Franciaország, 2. Horvátország, 3. Lengyelország, ....6. Magyarország

A legutóbbi világversenyek végeredménye

2010-es ausztriai Eb: 1. Franciaország, 2. Horvátország, 3. Izland, 4. Lengyelország, 5. Dánia, 6. Spanyolország, 7. Norvégia, 8. Csehország, 9. Ausztria, 10. Németország, 11. Szlovénia, 12. Oroszország, 13. Szerbia, 14. Magyarország, 15. Svédország, 16. Ukrajna

2009-es horvátországi vb: 1. Franciaország, 2. Horvátország, 3. Lengyelország, 4. Dánia, 5. Németország, 6. Magyarország, 7. Svédország, 8. Szerbia, 9. Norvégia, 10. Szlovákia, 11. Macedónia, 12. Koreai Köztársaság, 13. Spanyolország, 14. Egyiptom, 15. Románia, 16. Oroszország, 17. Tunézia, 18. Argentína, 19. Algéria, 20. Kuba, 21. Brazília, 22., Kuvait, 23. Szaud-Arábia, 24. Ausztrália

2008-as pekingi olimpia: 1. Franciaország, 2. Izland, 3. Spanyolország, 4. Horvátország, 5. Lengyelország, 6. Oroszország, 7. Dánia, 8. Koreai Köztársaság, 9., Németország, 10. Egyiptom, 11. Brazília, 12. Kína

Csoportbeosztások

A csoport (Kristianstad, Lund): Franciaország, Spanyolország, Németország, Tunézia, Egyiptom, Bahrein

B csoport (Norrköping, Linköping): Izland, Norvégia, MAGYARORSZÁG, Ausztria, Brazília, Japán

C csoport (Malmö, Lund): Horvátország, Dánia, Szerbia, Románia, Algéria, Ausztrália

D csoport (Göteborg): Svédország, Lengyelország, Szlovákia, Koreai Köztársaság, Argentína, Chile

Menetrend

Január 13., csütörtök, 1. forduló

D csoport (Göteborg): Svédország-Chile 20:15

Január 14., péntek, 1. forduló

A csoport: Franciaország-Tunézia 18:00 (Kristianstad), Németország-Egyiptom 18:15 (Lund), Spanyolország-Bahrein 20:15 (Kristianstad)

B csoport (Norrköping): Izland-MAGYARORSZÁG 17:00, Norvégia-Japán 19:10, Ausztria-Brazília 21:30.

C csoport: Horvátország-Románia 18:00 (Malmö), Dánia-Ausztrália 20:15 (Malmö), Szerbia-Algéria 20:45 (Lund)

D csoport (Göteborg): Koreai Köztársaság-Argentína 18:15, Lengyelország-Szlovákia 20:15

Január 15., szombat, 2. forduló

B csoport (Norrköping): MAGYARORSZÁG-Norvégia 16:30, Japán-Ausztria 18:45, Brazília-Izland 21:00

D csoport (Göteborg): Chile-Koreai Köztársaság 16:15, Szlovákia-Svédország 18:15, Argentína-Lengyelország 20:15

Január 16., vasárnap, 2. forduló

A csoport: Bahrein-Németország 16:15 (Kristianstad), Tunézia-Spanyolország 17:30 (Lund), Egyiptom-Franciaország 18:45 (Kristianstad)

C csoport: Ausztrália-Szerbia 18:00 (Malmö), Algéria-Horvátország 20:00 (Lund), Románia-Dánia 20:15 (Malmö)

Január 17., hétfő, 3. forduló

A csoport: Spanyolország-Németország 18:30 (Kristianstad), Franciaország-Bahrein 20:30 (Lund), Tunézia-Egyiptom 20:45 (Kristianstad)

B csoport (Linköping): MAGYARORSZÁG-Brazília 17:00, Norvégia-Ausztria 19:10, Izland-Japán 21:30

C csoport: Horvátország-Ausztrália 18:00 (Malmö), Románia-Algéria 18:00 (Lund), Dánia-Szerbia 20:15 (Malmö)

D csoport (Göteborg): Szlovákia-Argentína 16:15, Lengyelország-Chile 18:15, Svédország-Koreai Köztársaság 20:15

Január 18., kedd, 4. forduló

B csoport (Linköping): Japán-MAGYARORSZÁG 17:00, Norvégia-Brazília 19:10, Ausztria-Izland 21:30

D csoport (Göteborg): Chile-Szlovákia 16:15, Koreai Köztársaság-Lengyelország 18:15, Svédország-Argentína 20:15

Január 19., szerda, 4. forduló

A csoport: Bahrein-Tunézia 18:00 (Lund), Németország-Franciaország 18:15 (Kristianstad), Spanyolország-Egyiptom 20:30 (Kristianstad)

C csoport: Szerbia-Horvátország 18:00 (Malmö), Dánia-Algéria 20:15 (Malmö), Ausztrália-Románia 20:30 (Lund)

Január 20., csütörtök, 5. forduló

A csoport: Egyiptom-Bahrein 18:00 (Lund), Németország-Tunézia 18:30 (Kristianstad), Franciaország-Spanyolország 20:45 (Kristianstad)

B csoport (Linköping): Brazília-Japán 17:00, Izland-Norvégia 19:10, Ausztria-MAGYARORSZÁG 21:30

C csoport: Algéria-Ausztrália 18:00 (Malmö), Horvátország-Dánia 20:15 (Malmö), Szerbia-Románia 20:30 (Lund)

D csoport (Göteborg): Koreai Köztársaság-Szlovákia 16:15, Argentína-Chile 18:15, Lengyelország-Svédország 20:15

Január 21., péntek

Szünnap

Január 22., szombat

Középdöntő, 1. forduló:

I. csoport (Jönköping): A2-B3, A3-B1, A1-B2

II. csoport (Malmö, Lund): C2-D3, C3-D1, C1-D2

Helyosztók a 13-24. helyért:

A4-B4 14 (Skövde), A5-B5 14 (Kristianstad), C4-D4 16:30 (Skövde), C5-D5 16:30 (Kristianstad), A6-B6 (Lund), C6-D6 (Malmö)

Január 23., vasárnap

Középdöntő, 2. forduló:

II. csoport (Malmö, Lund): D1-C2, D3-C1, D2-C3

Helyosztók:

A19. helyért 18:00 (Kristianstad), a 17. helyért 20:30, 21. helyért (Lund), a 23. helyért (Malmö)

Január 24., hétfő

Középdöntő, 2. forduló:

I. csoport (Jönköping): B1-A2, B3-A1, B2-A3

Helyosztók:

A 15. helyért 18 (Skövde), a 13. helyért 20:30

Január 25., kedd

Középdöntő, 3. forduló:

I. csoport (Jönköping): A3-B3, A2-B2, A1-B1

II. csoport (Malmö, Lund): C3-D3, C2-D2, C1-D1

Megjegyzés: nem mindegyik helyosztónak van helyszíne, illetve órára lebontott időpontja. A jönköpingi középdöntős csoportban 16, 18:15 és 20:30 a meccsek kezdési időpontja. A malmői/lundi középdöntős csoportban 18:15 és 20:15 a kezdési időpont. A svédek és a dánok mindig Malmőben lépnek pályára.

Január 26., szerda

Szünnap

Január 27., csütörtök

A 11. helyért: I/6.-II/6. 18 (Kristianstad), a 9. helyért: I/5.-II.5 20:30

Január 28, péntek

Elődöntő 18 és 20:30 II/1.-I/2. és II/2.-I/1. (Malmö vagy Kristianstad)

Az 5. helyért: I/3.-II/3. és a 7. helyért: I/4.-II/4. (18 vagy 20:30, Malmö vagy Kristianstad)

Január 29., szombat

Szünnap

Január 30., vasárnap

A 3. helyért 14:30 (Malmö)

Döntő 17:00 (Malmö)