4 gól előnyben a Fradi a KEK-döntőért

2011.04.10. 20:19

A Ferencváros 31-27-es győzelmet aratott a francia Metz otthonában a női kézilabda KEK elődöntőjének vasárnapi első mérkőzésén.

Az első félidőben remekül játszott a Fradit, jól védekezett és a támadások is gyorsak és pontosak voltak. A játékrész végére ötgólos előnyt harcoltak ki. (12-17) A második félidőben is tovább tartott a lendület, már tíz góllal is vezetett a magyar csapat. (27-17) Az utolsó tíz percben azonban a Metz is keményebb játékra váltott, sorozatban öt gólt szerzett. és gyorsan csökkentette a hátrányát. Már három is volt a különbség, de végül a Fradi négyre tudta növelni az előnyt.

A visszavágót április 17-én Budapesten rendezik. Az előző fordulóban az FTC, a szintén francia Toulon ellen parádézott. A népligeti csarnokban 11 góllal győzött.

A másik ágon a Lugi (svéd) 24-22-re verte a Mar Alicantét.