Világraszóló Fradi-győzelem a BL-ben

2012.10.21. 20:13
Az FTC 28-24-re legyőzte a 2011-es BL-győztes és most is esélyes norvég Larvikot Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligájában, így két forduló után - akárcsak a másik magyar BL-szereplő, a Győr - hibátlanul vezeti csoportját.

Mindkét csapat nyert a nyitófordulóban: az utóbbi két KEK-kiírásban kupagyőztes FTC Volgogradban hengerelt (37-21), a Larvik 39-31-re intézte el a magyarok jövő szombati ellenfelét, a svéd Sävehofot.

Remekül kezdett a Ferencváros , a 12. percben, amikor háromgólos (7-4) lett az előny, a vendégek időt kértek. Nem tört meg a lendület, újabb tízperces szakasz végére már 12-7 volt az állás, és az olimpiai bajnokok sorával felálló Larvik sorra kapta a kiállításokat, Pastrovics pedig két büntetőt is kivédett, így esélye sem lehetett a felzárkózásra.

A 26. percben 15-9-re lépett el a házigazda, ám négy kimaradt támadás megbosszulta magát: sorozatban háromszor volt eredményes a norvég csapat. Zácsik időn túli szabaddobása irányt váltott a blokkon, ez volt az utolsó gól az első félidőben (16-12).

A második félidőt agresszívebb védekezéssel kezdte a vendégcsapat, feljött 18-15-re, amikor emberelőnybe került az FTC, és újból megnyugtató lett a különbség (40. perc: 20-15). Három perccel később 21-19-re feljöttek a norvégok, Elek Gábor vezetőedző időt kért. Ez használt, két újabb Fradi-gól jött, erre a norvégok trénere is időt kért.

Pastrovics kapus továbbra is remekül állt a rohamokat, ráadásul az egyre érettebb játékot nyújtó Cifra és Tomori is gólokat dobott. Az 53. percben 26-20 lett az állás, időt kértek a vendégek. Gyorsan dobtak két gólt, nem adták fel. Az edző Elek Gábort tombolás miatt kiállították (egy mezőnyjátékost kellett lehívnia), a létszámhátrányban Szucsánszki vette vállára csapatát, innen pedig már nem volt mitől tartani.

A mostani sikerrel nem csak a Győrnek, az FTC-nek is elérhető közelségbe került, hogy  csoportgyőztesként jusson a nyolcas középdöntőbe.

Női BL, 2. forduló

C csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Larvik (norvég) 28-24 (16-12)
gól: Zácsik 6, Tomori 5, Pena 4/3, Kovacsicz 4, Vérten 3, Cifra 3, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 1, illetve Riegelhuth 7, Edin 7/3, Hammerseng 3, Mörk 3, Blanco 2, Wibe 1, Breistol 1

A másik mérkőzésen:
Sävehof (svéd)-Dinamo Volgograd (orosz) 28-34
Az állás: 1. FTC 4 pont, 2. Larvik 2 (63-59), 3. Dinamo Volgograd 2 (55-65), 4. Sävehof 0
B csoport:
Koprivnica (horvát)-Krim Ljubljana (szlovén) 25-21 (14-11)
Szombaton játszották:
Jolidon Cluj (román)-Győri Audi ETO KC 25-30 (13-20)
Az állás: 1. Győr 4 pont, 2. Krim Ljubljana 2 (49-52), 3. Koprivnica 2 (44-45), 4. Cluj 0

Az első és második helyezett a középdöntőbe jut, a harmadik átkerül a KEK-be.