Kézi-vb: döntőben a spanyolok

2013.01.25. 22:02

A 2011-es vb-harmadik spanyolok négy góllal nyertek a tavalyi Eb-6. szlovénok ellen a férfi kézilabda-világbajnokság elődöntőjében, Barcelonában.

A spanyolok kezdtek jobban, de a szlovénok szívósan tapadtak rájuk, egészen 7-7-ig. Akkor a hazaiak remek sorozatot produkálva öt góllal elhúztak, és a 24. percre 12-7-re alakították az állást. Szlovénia azonban nem roppant össze, jelentősen feljavult a védekezése, a spanyolok támadójátéka pedig hatástalanná vált, a félidőre visszazárkóztak, minimálisra csökkentve hátrányukat (13-12).

A második félidőben csupán néhány percig tudtak a szlovénok lépést tartani a spanyolokkal, akik növelték a különbséget, a félidő közepén 18-14-re vezettek. A zárószakaszban pedig már nyolcra (23-15) nőtt a differencia, így a véghajrában kiengedve is magabiztosan nyertek.