Nagyon megverték a szétesett Veszprémet

2014.12.06. 22:55

A Veszprém nagyon súlyos vereséget szenvedett a Rhein Neckar Löwentől a kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. A német klub 32-25-re győzött. A Veszprém először vesztett pontokat minden sorozatot tekintve a szezonban.

A Veszprémnek nem volt túl nagy tétje a meccsnek, a csoportját csak akkor veszítheti el, ha egyetlen pontot sem szerez három meccsből.

A Löwen októberben Veszprémben is vezetni tudott egy félidőn át, de ekkora különbségre senki sem számított. Nagy Lászlóék nem tudtak eléggé koncentrálni, rengeteg eladott labdájuk volt, és számtalanszor le is futották őket a németek, a védekezés egyáltalán nem állt össze. A félidőt 8 gól előnnyel fejezte be a Löwen, miközben alacsonyan tudta tartani a kapott góljai számát is (18-10).

A második félidő sem kezdődött jól a Veszprémnek, a különbség a 37. percben már 11 gólosra (24-13) nőtt. Innen győzelemben már nem bízhatott Ortega csapata, csak a vereség minimalizálása lehetett cél. Végül hétre sikerült csökkenteni a gólkülönbséget, részben a gálázó németeknek is köszönhetően.