Veszprém
    0
    1 Vardar Timur Dibirov
    1’

Labdát veszített a Veszprém, Dibirov elsétálhatott a kapugig, lassú indításos gól.

• 0’

• Renato Sulic a héten tette le a magyar állampolgárságot, így játszhat is a magyar válogatottban majd. Remélhetőleg ezen a meccsen megmutatja, miért is jelent nagy erősítést a magyar válogatott számára.

• A jelenleg a Vardarban védő, de korábban a Veszprémben is játszó Sterbik Árpád azt nyilatkozta, hogy ugyan mindent megtesznek majd, de nem lát sok esélyt arra, hogy négy góllal legyőzzék a hazai pályán játszó Veszprémet, ami Sterbik szerint idén a Final Fourt is megnyeri.

• Egy párharc már eldőlt a nyolc között, a lengyel Kielce ugyanis egy góllal legyőzte szerdán a német Flensburgot (29-28), így meglepetésre a lengyel csapat jutott be a  Final Fourba. Ezen kívól a hétvégén játszik még a Barcelona a Kiellel (29-24-re nyertek az első meccsen a németek), illetve a Paris Saint-Germain a Zágrábball (idegenben 28-20-ra nyert a francia csapat. Reméljük, a Veszprém-Vardaron, nem lesz meglepetés, és a magyar csapat megy tovább.

Így tehát a négyes döntő úgy fog kinézni, hogy: PSG, Veszprém, Kielce és tippünk alapján a Barcelona.

• „A veszprémi szurkolótáborunk előtt hoznunk kell majd a kötelezőt, miközben az ellenfelünk "rosszabb már aligha történhet velünk" alaphelyzetből nyitottabb és agresszívabb játékra fog törekedni. Büszkék lehetünk arra, hogy az első meccset idegenben három góllal megnyertük, de az előnyt a világért sem szabad ledolgozhatatlannak hinnünk. Én ugyanazt fogom tanácsolni a játékostársaimnak, mint a szkopjei csata előtt. Mind a két félidő első tíz percében kell a legjobban odafigyelnünk és jó válaszokat adni a húzásaikra. Ha a meccsnek ebben a két kritikus szakaszában nem veszítjük el a fejünket, és képesek leszünk hozni a saját játékunkat, másodszor is győzelmet ünnepelhetünk, sorozatban harmadszor pedig a legjobb négy közé jutást" - nyilatkozta Nagy László a Telekom Sporthír Szolgálatnak.

• A múlt héten a Veszprém idegenben 29-26-ra győzte le a macedón Vardar Szkopjéta kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első meccsén. A második félidő pár perces kihagyását leszámítva végig a magyar bajnok irányított. Javier Sabaté edző jó taktikai húzásokkal zavarta meg a macedónokat.