Hortenzia, Gergő

Kézilabda BL: a Fradi rendesen elverte a Podgoricát

2018.01.28. 17:43

A Ferencváros 34-26-ra verte a montenegrói Buducnost Podgorica csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában. A vasárnap délután, Dabason rendezett mérkőzsé legeredményesebb hazai góllövője Van der Heijden volt 7 góllal, ám a Fradi igazi hőse a második félidőre beálló Szikora Melinda volt, aki a kapuban eltöltött első 11 perce alatt mindössze két gólt kapott.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, a 19. percben három gólos előnyt is sikerült kiharcolnia a Buducnostnak, ám a félidő utolsó 75 másodpercében a Fradi három gólt szerezett, így 19-18-as vezetéssel mehetett a szünetre.

A második félidőben jött Szikora, a hazai csapat pedig ellépett ellenfelétől. A megnyugtató előny nagyon jót tett a Fradi játékának, az utolsó 10 percben már csak az volt a kérdés, mennyivel kapnak ki a montenegróiak. Végül megúszták 10 alatt, de a 8 gólos különbség sem kevés.

A Ferencváros egy hét múlva a francia bajnokságot veretlenül vezető Metz ellen folytatja szereplését a BL középdöntőjében, ezúttal idegenben játszik majd a csapat.

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 10 pont, 2. FERENCVÁROS 6 (150-139), 3. Metz (francia) 6 (125-122), 4. Buducnost Podgorica 4, 5. SG BBM Bietigheim (német) 2 (124-138), 6. Thüringer HC (német) 2 (120-141)

pénteken játszották: 1. csoport: CSM Bucuresti (román)-Győri Audi ETO KC 28-22 (13-11)