hétméteres: bent | Németország | 1. félidő
    1
    1 Magyarország
    2’

• 2’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 1. félidő
    Bánhidi (27) Magyarország
    2’

• 1’
    Németország
    0
    1 Magyarország Szita (30)
    1’

Szita bombája a léc alatt, remek kezdés.

• 1’

A mieink kezdték el a mérkőzést.

• Érdekesség, hogy a németeknél csupán a harmadik kapus, Andreas Wolff nem a hazájában játszik, ő a lengyel Kielcét erősíti. Nálunk sem sok a légiós, Szita Zoltán kölcsönben a szintén lengyel Wisla Plocknál játszik, Máthé Dominik pedig a norvég Elverum játékosa.

• Érdekesség, hogy a négy legjobb védési hatékonyság a két csapat kapusaihoz fűződik a világbajnokságon (persze ez leginkább az uruguayiak „érdeme”). Johannes Bitter 13 lövésből kilencet hárított, az ő 69 százalékos mutatója a legjobb, Székely Márton 11/19-es mutatója 58 százalékra és a második heyre jó, Borbély Ádám 12/22-je 55 százalékra és a harmadik helyre. A negyedik pozícióban Silvio Heinevetter áll 11/21-gyel (52 százalék).

• Mindkét csapat négy ponttal áll, a mieink előbb a Zöld-foki-szigeteket verték meg 34–27-re, majd Uruguayt 44–18-ra. A németek a dél-amerikaiakat 43–14-re intézték el, majd a második meccsüket nem kellett, hogy lejátsszák, mivel a Zöld-foki-szigetek visszalépett a tortától a koronavírus-fertőzések túl magas száma miatt. Visszamenőleg a magyar válogatott is 10–0-val kapta meg ezt a meccset.

• Hamarosan kezdődik a Németország–Magyarország mérkőzés a férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában.