2013 óta először: érmesek a spanyolok, medál nélkül a franciák

corrales
2021.01.31. 15:58
A spanyol kézilabda-válogatott végzett az egyiptomi világbajnokság harmadik helyén, mivel a bronzmérkőzésen 35–29-re legyőzte a franciákat.

A mieink középdöntős csoportját megnyerő spanyolok repülőrajtot vettek, az első négy gólt megszerezve hamar elléptek öttel (7–2).

A mieinket a nyolc között búcsúztató franciák 13–8 után lassú kapaszkodásba kezdtek, és a fordulást követően feljöttek mínusz egyre (16–15).

Ekkora megint a spanyolok pillanatai jöttek, és többször is elmentek hat góllal (26–20). A félidő derekára egy háromgólos szériával kapaszkodtak Descat-ék, de az eddig 12-szer eredményes Dujshebaev testvérek vezérletével visszaállt a masszív differencia (28–23), miközben a veszprémi Rodrigo Corrales újra lehúzta a rolót hátul – 16 védéssel zárt (31–25).

A vége 35–29 lett, a spanyolok a 2013-as, hazai pályán szerzett világbajnoki címük után először lettek érmesek, a hatszoros aranyérmes franciák pedig azóta először nem.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (EGYIPTOM)