A Veszprém nyerte meg a rangos kézilabdatornát

DACSA20220603008
2022.08.28. 18:29 Módosítva: 2022.08.28. 18:29
A Telekom Veszprém nyerte meg a Jubileumi Tornát, mivel a fináléban 34–27-re legyőzte a német Kielt.

Az elődöntőben a Flensburgot 35–31-re felülmúló házigazda a találkozó előtt búcsúztatta a Ferencvároshoz szerződő Lékai Mátét.

A másik ágon a Kielcét két vállra fektető Kiel érkezett, és bár a meccs elején Andreas Nilssonék többször is ellógtak három góllal (11–8), a 20. percre a németek fordítottak (11–12).

A félidő hajrájában jött az újabb fordulat, Rodrigo Corrales nagyon belelendült, a magyar csapat 4–0-s sorozattal újra ellépett (16–13), a szünetre pedig kétgólos előnnyel mehetett (18–16).

A fordulás után már nem volt kérdés, sorra jöttek a veszprémi gólok, és még a német időkérés sem segített, így a 40. percre már hét volt közte (25–18).

A szurkolók először az 53. percben számolhattak az ellenfélre (33–24), a hajrában még valamelyest kozmetikáztak a kieliek, de ez csak szépségtapaszra volt elég (34–27).