Bécs bevétele után Varasdból varázsolhatnak magyar várost a kézilabda szerelmesei

DSC9256
Mire lehet jó a jövő héten kezdődő kézilabda-világbajnokságon az olimpiai 10. hely után férfiválogatottunk? Mik voltak a nők bravúros Európa-bajnoki bronzérmének fő összetevői, és milyen hosszabb távú tanulságokkal szolgálhat a 2024-es esztendő a magyar kézilabdázás számára? A honi szakszövetséget 2023 tavasza óta irányító Ilyés Ferencet, a válogatott alapembereként két olimpiát is megjárt korábbi kiválóságot a fiatalok helyzetéről, a légiósok számának lehetséges korlátozásáról és egy esetleges budapesti, olimpiai pályázatról is kérdeztük.

A Sportcast évadnyitó epizódjában a Magyar Kézilabda Szövetség elnökével, Ilyés Ferenccel beszélgetünk a férfiak közelgő világbajnokságának apropójából, visszatekintve a női kézilabdázók decemberi bravúros Európa-bajnoki bronzérmére. 

Az epizódban érintjük még... 

  • Mivel jár az elnöki lét, mennyire állt át nehezen játékosból a sportvezetői szerepkörre? 
  • Milyen örökséget vett át Kocsis Mátétól, és kinevezésekor mert-e bízni abban, hogy két válogatottunk is ott lehet a párizsi játékokon? 
  • Milyen út áll a fiatalok előtt, ha be akarják valahogy verekedni magukat a hazai topklubok kezdőjébe? Miért nem hisz a Magyar Labdarúgó-szövetség által is alkalmazott, az utánpótláskorú játékosok szerepeltetését plusz támogatási összegekkel honoráló rendszerben? 
  • Mi volt az MKSZ korábbi, igen hasonló próbálkozásainak tanulsága? 
  • Miért kiemelten fontos dátum a magyar kézilabdázás számára 2027? 
  • Mekkora kihívást jelentett egy naptári éven belül megrendezni két olimpiai selejtezőt, a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjét, valamint társrendezőként a november–decemberi női Európa-bajnokság debreceni meccseit? 

Az Index Sportcast korábbi adásait ide kattintva érheti el.

(Borítókép:  Ilyés Ferenc 2025. január 6-án. Fotó: Tövissi Bence / Index)