Nagyon megverte a Pécset a Sopron

2009.03.22. 15:08
A Sopron 19 ponttal, 83-64-re nyerte a bajnoki rangadót a Pécs ellen, így megnyerte az alapszakaszt, pályaelőnyből várhatja a rájátszást az UNIQA női kosárlabda NB I.-ben.

A női kosárlabda bajnokság mindkét nagycsapata problémákkal küzdött a meccs előtt, a Sopron a közelmúltban Szegeden elszenvedte első bajnoki vereségét a szezonban, a Pécs pedig sérülés miatt három meghatározó játékosa, Vajdát, Quenan-t és Somogyi nélkül állt ki.

Honti vezetésével a Sopron kezdett jobban, a negyed közepén Mazzante két, és Mészáros egy triplájával fordított a Pécs. A negyed végén büntetőkből és szerzett labdák utáni kosarakkal visszavette a vezetést a Sopron, mely mind a 8 büntetőjét értékesítette (18-16). Közben a játéktér mögött kisebb verekedés alakult ki egy-két pécsi szurkoló és a biztonságiak között.

A második negyed elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szakasz második felében azonban egy hosszabb pécsi kosárszünetet kihasználva ellépett a jól játszó, s helyenként jól is dobó soproni csapat. Az első félidő végére állandósult a 10 pont feletti különbség, az erősebb és magabiztosabb hazai csapat feltörte a pécsi zónavédekezést, és a szünetben 45-33-ra vezetett.

Térfélcsere után a hazaiaktól előbb Horti, majd Krivacsevics kapta meg 4. személyi hibáját, mindkettőjüket le kellett ültetnie Székely Norbert vezetőedzőnek, a Pécs pedig a palánkok domináló Ohlde vezérletével 10 pontra feljött. Ekkor MacLeod, Honti és Holt kosaraival újítani tudott a Sopron, ismét nőtt a különbség, a negyed vége egyértelműen a hazaiaké volt, akik a zárószakasz előtt kerek 20 ponttal vezettek, végül biztosan nyertek.

Eredmény

MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010  83-64 (18-16, 27-17, 21-13, 17-18), legjobb dobók: Milovanovics 19/6, Horti 17, Honti 15/6, MacLeod 12/6, illetve Ohlde 25, Mazzante 15/9

A másik vasárnapi mérkőzésen: BEAC-Újbuda - SAVARIA-Helios BC Szombathely 94-34 (20-6, 22-11, 25-7, 27-10)