Egy sétáló ismeretlen lett Hollywood új hőse

GettyImages-1253192163
2023.05.09. 08:01
A szakadék szélére került a bajnok, miután az NBA nyugati csoportja elődöntőjének negyedik mérkőzésén a Los Angeles Lakers 104–101-re legyűrte a Golden State Warriorst, és ezzel összesítésben 3–1-es vezetést szerzett a négy győzelemig tartó sorozatban. Keleten ugyanez a helyzet, a Miami Heat is 3–1-re vezet a New York Knicks ellen.

Az NBA már csak ilyen… Hemzsegnek a világsztárok mindkét oldalon, LeBron James, Anthony Davis a Los Angeles Lakersben, Stephen Curry, Klay Thompson a Golden State Warriorsnál, és erre jön egy 24 éves, szinte ismeretlen srác, mind a 15 pontját a negyedik negyedben szerzi, és megnyeri a nyugati főcsoport elődöntőjének negyedik meccsét a házigazdának!

A neve? Lonnie Walker IV.

A walker magyarul sétálót jelent, de az minden volt, csak nem séta, amit Walker a negyedik negyedben előadott a Crypto.com Arenában. A végén maga sem hitte el, hogy mi történt vele ezen az estén.

LeBron James, a csapatkapitány, az NBA történetében legtöbb pontot szerző óriás is elismerte, hogy Walker nélkül sohasem nyerték volna meg ezt a mérkőzést. Ennél nagyobb dicséret pedig aligha létezik.

Steve Kerr, a Warriors edzője ismét váratlant húzott, Gary Payton II-t jelölte a kezdőbe, és a 30 éves ugrógép nem is okozott csalódást 15 pontjával. Felváltva vezettek a csapatok, a vendégek legnagyobb előnye 77–65 volt a harmadik negyed vége felé, majd még bő két perccel a vége előtt is 99–96 volt az állás a San Franciscó-iaknak, de onnan hibát hibára halmoztak, Curry triplái mellémentek, el is adta a labdát. 104–101-re győzött a Lakers, amely csak a play-inből jutott be a rájátszásba.

Curry játékát nehéz megítélni. 31 ponttal, 10 lepattanóval és 14 gólpasszal tripla-duplát csinált, de a mezőnyből pocsék százalékkal célzott (12/30), a hármasvonalon túlról pedig egyenesen borzalmasan (3/14). Ilyen szempontból méltó társa volt Klay Thompson a maga 9 pontjával és 3/11-es mezőnymutatójával.

Íme, egy remek lerohanás az este meglepetésemberétől. Walker, aki nem sétált…

Keleti főcsoport, elődöntő:

Miami Heat–New York Knicks 109–101.
Ld.: Butler 27, Adebayo 23, Strus 16, Lowry 15, ill. Brunson 32, Barrett 24, Randle 20.
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: a Heat 3-1-re vezet.

Nyugati főcsoport elődöntő:

Los Angeles Lakers–Golden State Warriors 104–101.
Ld.: James 27 (10 lepattanó), Davis 23 (15 lepattanó), Reaves 21, Walker 15, ill. Curry 31 (10 lepattanó, 14 gólpassz, 3 labdalopás), Wiggins 17, Payton 15, DiVincenzo 10.
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: a Lakers 3–1-re vezet.

(Borítókép: Lonnie Walker 2023. május 8-án. Fotó: Andrew D. Bernstein / Getty Images)