Michelisz a 20. helyről készül lehetetlen küldetésre

03718005 FF 0636
2018.05.21. 09:33

Majdhogynem tét nélkül indult Michelisz Norbert számára a WTCR zandvoorti (hosszú)hétvégéjének második, hétfői időmérője, hiszen egyrészt a hétvége előtt a Hyundai szempontjából drasztikusan módosított teljesítménykiegyenlítő-rendszer hazavágta Micheliszék esélyeit Hollandiára, másrészt a vasárnapi futamon elszenvedett – a versenybírók szerint szándékosan okozott – baleset miatt tíz rajthelyes büntetést kapott a magyar pilóta arra a fordított rajtrácsos futamra, amin minimális lehetősége lett volna a pontszerzésre egy jó időmérővel.

A vasárnapi baleset után mind Michelisz, mind a másik fél, Yvan Muller kocsiját rendbe hozták a reggeli időmérőre, de a Hyundaiok megint messze voltak az élmezőnytől, és így a továbbjutástól – a márka legjobbja Yvan Muller volt a 18. helyen, Michelisz a 20. idővel esett ki, de nem jutott tovább a két Zengő-pilóta, Nagy Norbert (23.) és Szabó Zsolt Dávid (26.) sem.

A szombati és vasárnapi trend annyiban változott, hogy ezúttal két Cupra (SEAT) is befért a legjobbak közé, sőt, a 12 továbbjutó között volt egy Peugeot is, de a többség így is az Audi, Honda, Volkswagen hármasé volt az elején. Az időmérő harmadik harmadát, a legjobb öt helyről döntő szuperpole-t is ez a három márka töltötte fel – három Audi, egy Honda és egy VW jutott a legjobbak közé, a fordított rajtrácsos pole-t pedig James Thompson szerezte meg.

A pole-t a motorcserén túllevő Jean-Karl Vernay, a TCR International Series tavalyi győztese hozta el, ő a fordított rajtrácsos futamot az utolsó helyről kezdi majd a motorcsere miatt. A második helyről Rob Huff, a harmadikról Gordon Shedden indulhat majd, Esteban Guerrieri nem kezdett mért körbe, Frédéric Vervisch pedig technikai hiba miatt állt ki a mért kör közepén, de a 4-5. helyük így is megmaradt.

A fordított rajtrácsos futam 12.15-kor, a főfutam 16.35-kor rajtol majd.