25 év után visszavonul Valentino Rossi, a Doktor

2021.08.05. 21:37
A 2021-es szezon végén visszavonul a MotoGP-ből Valentino Rossi.

Rossi ezt csütörtökön, a stájer nagydíjon tartott sajtótájékoztatón jelentette be. A „Doktor” becenéven ismert versenyző negyed évszázadot töltött el a MotoGP-ben,

ez idő alatt kilenc világbajnoki címet és 115 futamgyőzelmet és 235 dobogós helyezést zsebelt be.

Ráadásul ő volt az egyetlen versenyző, aki a 125, 250 és 500 köbcentis kategóriákban is világbajnok tudott lenni.

Rossi vélhetően azért is stájer nagydíjon tette a bejelentést, mert 25 évvel ezelőtt, 1996-ban itt szerezte meg első dobogós helyezését. „Korábban elhatároztam, hogy a nyári szünet után meghozom a döntést és végül úgy döntöttem, hogy az idei szezon végén abbahagyom”

Sajnos ez lesz az utolsó szezonom a MotoGP versenyzőjeként

– mondta Rossi.

Hozzátette: nagyon szomorú azzal a tudattal élni, hogy jövőre – harminc év után először – már nem egy motorkerékpárral fog versenyezni.

De mindez nagy élmény volt, nagyon élveztem ezt a hosszú-hosszú utat. Felejthetetlen pillanatokat szereztem a barátaimmal

– mondta.

Karizmája, sebessége és tudása – valamint egy adag rock'n'roll révén – az olasz sokkal többé vált egy egyszerű versenyzőnél. A Doktor egy ikonná vált

– írták róla a MotoGP honlapján.

Negyed évszázadnyi történelem és emlékek után csak annyit tudunk mondani: Grazie Vale!