Lewis Hamilton megnyílt a mentális egészséggel kapcsolatos küzdelmeiről
További Autó-motor cikkek
- Hivatalossá vált, újabb versenysorozat látogat el a Balatonhoz
- Ha így folytatja a kilencéves zsenipalánta, visszatérhet a legendás név a Formula–1-be
- Dobogó minden fordulóban: Számadó Máté remek debütálószezont futott
- Hamarosan eldől a jövője Molnár Martinnak, akire a topcsatok is felfigyeltek a brit F4-ben
- Az utcán is egyre többen ismerik fel az ország új tehetségét
Lewis Hamilton elmondta, hogy élete nagy részében küzdött a mentális egészségével, amelynek fő oka az autóversenyzés okozta nyomás és az iskolában elszenvedett zaklatás – írja a Sky News.
A 39 éves brit autóversenyző a Formula–1 történetének egyik legsikeresebb pilótája, aki rekordot jelentő hét világbajnoki címet nyert. A Stevenage-ben született versenyző több F1-es futamot nyert (105), mint bárki más, és ő tartja a legtöbb pole-pozíció (104), valamint a legtöbb dobogós helyezés (201) rekordját is.
Karrierje sikerei ellenére azonban elmondása szerint a húszas éveiben volt néhány nagyon nehéz szakasza, és elismerte, hogy egész életében mentális problémákkal küzdött.
Volt depresszióm. Már nagyon korán, 13 éves koromban. Azt hiszem, a versenyzés és az iskolai küzdelmek, valamint a zaklatás miatt. Nem volt kivel beszélnem
– mondta Lewis Hamilton.
A hétszeres világbajnok elárulta, hogy élete a 2020-as koronavírus-járvány idején változott meg, amikor egy lelkiismeret-furdalásos időszakot követően hajnali 5-kor kelt fel, hogy futás előtt meditáljon. Annak ellenére, hogy kezdetben nehezen találta meg a békét, azt mondta, hogy az új rutin „igazán nagyszerű módja volt annak, hogy kapcsolatba kerüljek önmagammal, a belső érzéseimmel, és megértsem, mire vagyok képes”.
Arra a kérdésre, hogy járt-e valaha terapeutánál, Lewis Hamilton így válaszolt: „Beszéltem egy nővel, évekkel ezelőtt, de az nem igazán segített. Ma már szeretnék találni valakit.”
Ha önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, akkor hívja az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes 06-80-20-55-20-as számon vagy a nap 24 órájában ingyenesen hívható Áldozatsegítő Vonalat a 06-80-225-225-ös számon. Személyesen az önhöz legközelebbi Áldozatsegítő Központban kérhet segítséget, az Áldozatsegítő Központok címlistája itt található: http://vansegitseg.
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06-80-505-101-es telefonszámon.