A Balaton Reál Kft. (ez Gömöri cége) vásárolta a Citroen Jumpert, amit saját költségén akadálymentesített. Ezt az MPB-nek kölcsönadta, csak km-enként kellett fizetni, a kulcs, a forgalmi és a kocsi is az MPB-nél volt.
Az ellopott autóra nem volt Casco, ezért kellett kártérítés, kárszakértői vélemény alapján. Ezt az összeget a Balaton Reál kiegészítette, majd térítésmentesen új járművet biztosított az MPB számára.
Okirathamisítás nem történt.
A Magyar Paralimpiai Bizottság, illetve az elnöke, Gömöri Zsolt körül akkor robbant ki a botrány, amikor kiderült, Gömöri 2012-ben vissza nem térítendő támagatásból végtörletsztette 3 milliós devizahitelét. Két hete, május 12-én Gömöri bejelentette, hogy visszafizeti az összeget, illetve felkérte a felügyelőbizottságot, hogy az tekintse át az MPB gazdálkodását.
Másnap parasportolók és paralimpikonok Gömöri leváltását kérték, majd rá egy napra nyilatkozatot adtak át neki, amiben lemondásra szólították fel, egy héttel később több parasportoló már arról számolt be, hogy az MPB-nél pénzügyi visszaélések történtek, sikkasztásról, hűtlen kezelésről is szó lehet, ezért feljelentették Gömörit.
Május 24-én Gömöri rendkívüli sajtótájékoztatóján azt állította, hogy lejárató kampány folyik az bizottság vezetőivel szemben, ezért rendőrségi és ügyészségi vizsgálat kezdeményezését javasolta az MPB elnökségének.
Pedig az előzetes hírek alapján nyílt ülés lett volna. A parasportolók és paralimpikonok képviselői így a folyosóra szorulva várják, mire jut az MPB elnökségi ülése Gömöri Zsolt hétvégi bejelentése után.
Egyelőre várunk az elnökségi ülés végére
Az elnökségi ülésről
Ezekről kapunk tájékoztatást
Felkérték az etikai bizottságot, hogy minden személyi és szervezeti vádat vizsgáljon ki, hogy a működés megfelel-e az etikai és működési szabályzatoknak.
Kovács Brigitta volt gazdasági vezetőt gyanúsítják azzal, hogy ő tulajdonította el a bizonyítékként tálalt dokumentumokat, amiket meghamisított vagy eltorzított, ezért munkajogi lépéseket kezdenek.
Ami a lejáratókampány tényét bizonyítja.
Június 19-ére összehívták az MPB rendkívüli közgyűlését, hogy tisztázzanak minden részletet az ügyben.
A parasportolók nem kapnak megfelelő támogatást és nem jutnak el megfelelő számú versenyre - ezzel szemben 2012-ben 14 érmet szereztek, ami a negyedik legjobb eredmény, 2014-re pedig 103 nemzetközi versenyen vehettek részt parasportolók, ami a 2011-es szám háromszorosa, idén pedig 139 verseny támogatását tervezik. Ez idő alatt az edzőtáborok is jobb helyszínen zajlottak.
Hazugság az is, hogy a vívók a végtörlesztés miatt nem utazhattak a montréali vk-versenyre. Erre azért nem került sor, mert az nem szerepelt az éves tervben.
a kerekesszékes vívás a paralimpiai programba.
A kerekesszékes rögbi nemrég indult itthon, csak szakmai okokból nem került a programba a C csoportos verseny támogatása, nem anyagi okokból, szakmailag ugyanis még ez a szint is messze van.
Soha nem az MPB elnöke utalja, csak javaslatot tesz. Az MPB nehezményezte a parasportolók támogatását: az ép sportolók 1 milliárd forintot kaptak, a parasportolók 32 milliót, tehát harmincszoros az eltérés.
Ezért 2015-re kérték az EMMI-t, hogy az idei elosztás előtt legyen mód egyeztetésre, de továbbra is nagyon alacsony az éves keretösszeg, ezért nem fogadták el a támogatás mértékét az MPB-nél és tovább küzdenek a magasabb összegért további egyeztetésekkel.
Az elnök látja el a főtitkári és sportigazgatói feladatokat is, bruttó fizetése 655 ezer forint, nettó 420 688 forint.
Bankkártyával fizet havi 60 ezer forint körüli összeget, de azt is jóvá kell hagyni.
2008-ban 11 millió forint eredményességi jutalmat kapott, ezt Gyenesei István is jóváhagyta. A londoni paralimpia után is a 2008-as szabályzat alapján kapott összeget: a 600 milliós keretből 17,5 milliót, de ez nem az MPB költségvetéséből ment.
Banki igazolás kellett hozzá, az MPB elnöksége meg is szavazta, hogy a kormányzati döntés alapján segítsen a munkavállalók helyzetén: ezért adtak vissza nem térítendő támogatást és kamatmentes hitelt négy munkatársnak. Ezt saját bevételből intézték, sem állami támogatást, sem szponzori pénzt nem használtak fel erre.
Ezt Gömöri májusban visszafizette.
A Balaton Reál Kft. (ez Gömöri cége) vásárolta a Citroen Jumpert, amit saját költségén akadálymentesített. Ezt az MPB-nek kölcsönadta, csak km-enként kellett fizetni, a kulcs, a forgalmi és a kocsi is az MPB-nél volt.
Az ellopott autóra nem volt Casco, ezért kellett kártérítés, kárszakértői vélemény alapján. Ezt az összeget a Balaton Reál kiegészítette, majd térítésmentesen új járművet biztosított az MPB számára.
Okirathamisítás nem történt.
Gömöri állítólag 0 forintért íratta nevére a 10 milliós Volkswagent. A vásárláskor Gömöri biztosította az önerőt, ami mellé 1,8 milliós kedvezményt is kaptak a forgalmazótól. A 2008-ban vásárolt autót értékcsökkenés után írták ki az MPB-nél. A szakértők 1,26 millióra becsülték az autót, ebbe számították be az önrészt, amit 2008-ban Gömöri fizetett.
Gömöri 2014 januárjától nem vett fel 8 milliót üzemanyagtérítésre számla nélkül: 2013. januárja óta 2 millió fölötti összeg volt, havi átlagban 75 ezer forint.
Horváth Attila, aki az edzőközpont kizárólagos közép-európai üzletkötője és kapcsolattartója, nem áll üzleti viszonyban Gömörivel.
Az edzőtábor előkészítése komoly munka volt, előtte és utána is. 13 882 207 forint volt az edzőtábor teljes összege, erre 2,2 millió jött utazási költségként, 2 millió volt az előkészítés, a helyszíni költségek 200 ezer forintot tettek ki.
Összesen 23 395 485 forint volt az edzőtábor.
Lezárta az edzőtábort, intézte a kocsibérlés lezárását, illetve a Tenerife Top Training vezetőivel egyeztetett. A vele tartózkodó lánya költségeit önerőből állta.
Ez már a 12. hazug vád Gömöri szerint. Minden versenyt alvállalkozóval intéztetnek és mindig figyelnek, ne legyen szabálytalanság. A költségvetést a MOB-nak kell elfogadnia.
A szponzori pénzből a munkavállaló 10 százalékot kaphat, ezt a gazdasági vezető tartja nyilván, nem tűnhetett el ennyi pénzt tehát.
Mivel 2015-ben az MPB rendezi az erőemelő versenyt, ezért a szabályok szerint az előző évben kötelező volt tapasztalatszerzés miatt kiutazniuk a versenyre - erről pontos elszámolást vezettek.
Gömöri Zsolt mint főállású alkalmazott volt jogosult a 10 százalékos jutalékra, a kifizetéseket a gazdasági vezető ellenőrizte. Más, ehhez kötödő jogtalan kifizetést nem kapott Gömöri
Ez nemzetközi eljárás, az MBP azért tett így, hogy elkülönüljenek a feladatok a bizottságon belül
Felolvasta közleményét, majd távozott