Az orosz Artyemjev győzött a sakk Eb-n, magyar nagymester a top 5-ben

2019.03.29. 20:56

Az orosz Vlagyiszlav Artyemjev nyerte a sakkozók szkopjei egyéni Európa-bajnokságát pénteken, amelyen a svájci rendszerű lebonyolításnak megfelelően 11 fordulót rendeztek. A magyarok közül a legjobban az olimpiai válogatott két tagja, Berkes Ferenc és Gledura Benjámin szerepelt: előbbi az ötödik, utóbbi a 19. helyen végzett a 358 fős mezőnyben.

A 20. Eb-n a 21 éves Artyemjev – aki Európa-bajnok volt villámsakkban 2018-ban – az utolsó fordulóban biztosította be elsőségét egy remivel, végül 8,5 ponttal fejezte be a tornát. Ugyanennyi pontot gyűjtve lett ezüstérmes a svéd Nils Grandelius, aki a zárókörben Gledura legyőzésével szerezte meg a második helyet.

Ha a magyar nagymester nyert volna, övé a második hely, így viszont meg kellett elégednie a 19. pozícióval.

Így is ott lehet azonban az oroszországi Hanti-Manszijszkban rendezett világkupán, amelyre Szkopjéban huszonketten vívták ki a részvételi jogot, köztük az Európa-bajnokságon ötödik Berkes. A nyolc magyar közül az első százba még egy versenyző, a szintén olimpiai válogatott csapattag, Erdős Viktor került be – ő 62. lett.