Ha foci és pénz, akkor ismét csak a Felcsút!
További Station cikkek
- Szoboszlai Dominik és Gyökeres Viktor a Nemzetek Ligája ranglistáinak élén
- Magyar válogatott futballista is felkerült a világ legértékesebb fiataljai közé
- Sosem találná ki, melyik futballklub rajtolt a legjobban Európában
- Sohasem találná ki, melyik futballista lőtte a legtöbb gólt az elmúlt egy évben
- Szoboszlai 88 éve nem látott sikerhez asszisztált a gólpasszával
Öt év alatt valamivel több mint 9 milliárd forint társaságiadó-pénz vándorolt a felcsúti Puskás Ferenc Akadémiához, írta az Mfor.hu. Ha évekre lebontjuk, egyre növekvő fizetési spirált láthatunk, a 2014-es adóévben például már 2,2 milliárd forintot utaltak a felcsúti focialapítványnak.
„A Magyar Labdarúgó Szövetség honlapján található jegyzék szerint tavaly még tovább tudott nőni az az összeg, amit a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány a tao-pénzekből össze tudott szedni. 2014-ben 2,25 milliárd forintot kaptak, vagyis közel 700 millióval többet, mint 2013-ban”, írja a lap az Orbán Viktor miniszterelnök által alapított alapítványról, ugyanakkor „tavaly a 2013-as 5,6 milliárdnál kisebb nyereséget tudtak elérni, 4,3 milliárd forintot”.
2. legtöbbet a debreceniek kapták. Itt következnek a dobogósok:
- Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány 2,25 milliárd
- Debreceni Labdarúgó Akadémia 1,26 milliárd,
- Diósgyőri Futball Club 1,25 milliárd, és
- FTC Labdarúgó Zrt. 1,068 milliárd forint
Tao-pénzek
2011. július elseje óta társasági adókedvezmény vehető igénybe, ha a vállalkozások támogatják a látvány-sportágakat (labdarúgás, kézilabda, kosárlabda, vízilabda és jégkorong). A támogatás céljai törvényben meghatározottak, ezért a befolyó pénzt többek között utánpótlás-nevelésre, a képzéssel összefüggő feladatokra, infrastruktúra fejlesztésére, beruházásokra, felújításokra lehet fordítani.
2014-ben egy másik egyesületnek legalább a lépést sikerült tartania az alapítvánnyal. A Szeged 2011 Sportszolgáltató és Labdarúgó Kft. esetében ugyanis 1,11 milliárd forintot támogatást hagyott jóvá az MLSZ, melyből azonban csak 29 millió erejéig adtak ki támogatási igazolást. Harmadik helyre 785,3 millió forinttal a Szolnoki MÁV Utánpótlás FC került.
2014-ben jelentős összeg jutott a budaörsi BSC 1924 Futball Kft.-hez is, 729 millió forint úgy, hogy 2013-ban semmit nem kaptak sportfeljesztésre a TAO-ból az MLSZ jegyzéke szerint.
A TOP 10 TAO-támogatott között a „BSC mellett ismét feltűnt Tiszakécske sportegyesülete; 357,6 millió forintot kaptak a vállalkozóktól, Ehhez hasonló nagyságú tao-pénzt kapott a tavaly tulajdonost váltó ZTE Football Club is, mely már a sportpályákat építő Pharos '95 50 százalékos tulajdonát képezi.”
Ez nem politika?
Seszták Miklós fejlesztési miniszter városának harmadosztályú fociklubja (Kisvárda) 135 milliót kapott a tao-rendszernek köszönhetően, míg 2013-ban ez 41 millió forintot jelentett. Jelentős összeg folyt be a Tállai András NGM államtitkárhoz köthető Mezőkövesd Zsóry Futball Club kasszájába is: a 2013-as 357 millió forint után tavaly 223 millió sportfejlesztési támogatásban részesültek.
Rovataink a Facebookon