Szávay szerb szépség ellen bizonyíthat

2008.05.09. 09:47
Szávay bravúros győzelmét követően az is eldőlt, hogy Ana Ivanovics lesz a magyar ellenfele a negyeddöntőben. A szerb az osztrák Bammerrel küzdött, és a kevésbé ismert teniszező nő alaposan megizzasztotta a világranglista második helyezettjét.

Szávay Ágnes remekelt az 1,34 millió dolláros berlini tenisztornán, két szettben is hátrányból fordított, bravúrosan győzte le a francia Bartolit. Következő ellenfele Ana Ivanovics lesz, aki nem mutatott nagy formát az osztrák Bammer elleni meccsen. Végül a rutinja segítette győzelemre. Bammer erős tenyeresei és pontos ütései az elején meglepték Ivanovicsot, a látottak alapján van mit keresnie Szávaynak.

A két lány most találkozik előszőr. Ivanovics pályafutása során 6 tornagyőzelmet aratott, idén Indian Wellsben nyert, az Australian Openen döntős volt. Ebben az esztendőben 17 meccset nyert eddig, 4-szer kapott ki. Berlinben ő a címvédő.

Tegnap hatalmas meglepetésre kiesett a világranglistát vezető Justine Henin és a harmadik Szvetlana Kuznyecova. A Henint három szettben legyőző Szafina a döntő játszmát simán elvitte. Kuznyecova az ukrán Bondarenko ellen búcsúzott, az orosz az utolsó két szettben mindössze 4 gémet csinált.

Eredmények:

Qatar Telecom German Open, Berlin, Tier I (1,34 millió dollár), Női egyes, 3. forduló: Szafina (orosz)-Henin (1., belga) 5:7, 6:3, 6:1, Ivanovics (szerb)-Bammer (osztrák) 7:5, 4:6, 6:4, Bondarenko (15., ukrán)-Kuznyecova (3., orosz) 1:6, 6:2, 6:2, Jankovics (4., szerb)-Kirilenko (orosz) 6:2, 6:4, Serena Williams (5., amerikai)-Radwanska (11., lengyel) 6:3, 6:1, Gyementyjeva (7., orosz)-Dusevina (orosz) 7:5, 6:3, Szávay (10., magyar)-Bartoli (8., lengyel) 7:5, 7:5, Azarenka (fehérorosz)-Dulko (argentin) 6:3, 6:1.

Folytatódott a kiemeltek gyengébb szereplése a 2,27 millió eurós római teniszverseny nyolcaddöntőjében. Ezúttal a negyedik helyen kiemelt Davigyenko esett ki. Az orosz játékosnak mérkőzéslabdája is volt Robredo ellen, de azt a spanyol hárítani tudta, majd rövidítésben nyert. Federer és Djokovics is sikerrel vette az akadályt, előbbi a 208 centis horvát Ivo Karlovicot, utóbbi az orosz Igor Andrejevet búcsúztatta. Federer a nyolc között a cseh Radek Stepanekkel, Djokovics a spanyol Nicolas Almagróval találkozik.

Eredmények:

Internazionali BNL d'Itali, Róma (2,27 millió euró), Férfi egyes, 3. forduló: Federer (1., svájci)-Karlovic (horvát) 7:6, 6:3, Djokovics (3., szerb)-Andrejev (orosz) 6:3, 3:6, 6:3, Roddick (6., amerikai)-Bolelli (olasz) 7:6, 6:3, Blake (8., amerikai)-Verdasco (spanyol) 5:7, 7:5, 6:2, Almagro (spanyol)-F. González (chilei) játék nélkül, a chilei feladta, Stepanek (cseh)-Horna (perui) 6:4, 1:6, 6:3, Wawrinka (svájci)-Ferrero (spanyol) 6:4, 6:3, Robredo (14., spanyol)-Davigyenko (4., orosz) 4:6, 6:2, 7:6.