Szávay Ágnes nyerte a budapesti tornát

2009.07.12. 18:05 Módosítva: 2009.07.12. 18:07

A világranglistán 37. helyezett magyar teniszezőnő 1 óra 55 perc alatt három játszmában verte az első kiemelt svájci Patty Schnydert a 220 ezer dollár összdíjazású, GDF Suez Grand Prix Budapest elnevezésű salakpályás torna döntőjében.

A negyedik kiemelt Szávay nem élete legjobbját játszotta a Római Teniszakadémia centerpályáján, de az első, simán elveszített játszma után magához térve átvette az irányítást, és 2:6, 6:4, 6:2-re megnyerte első tornáját Budapesten.

A második szettben Szávay játéka egyre nyugodtabbá és pontosabbá vált, 2:1-nél el is vette Schnyder adogatását, és a brékelőnyt megőrizve 6.4-re hozta a játékot, döntő szettre mentve a mérkőzést.

A döntő játszmában Szávay remekül kezdett, hiszen egyből elvette a helyenként flegmán játszó, és rengeteget hibázó Schnyder adogatását (1:0). Majd 3:1-nél, Schnyder szervájánál, Szávay bréklabdákhoz jutott, és miután 15-40-es állásnál a svájci ismét elrontott egy rövidítést, gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (4:1).

Ugyan 5:1-nél két meccslabdát még hárított Schnyder, de utána Szávay adógató játékánál már nem volt esélye, így a 20 éves magyar teniszező közel két óra játék után megnyerte a tornát.

Szávay ezzel pályafutása harmadik WTA-torna győzelmét aratta, korábban (2007-ben) Palermóban és Pekingben tudott nyerni.

Szávay sikerével 280 világranglista ponttal és 37.000 amerikai dollárral lett gazdagabb, míg a 30 éves, és a világranglsitán jelenleg 21. Schnyder 200 pontot és 19.000 dollárt kapott.