Arn Gréta – Serena Williams

2012.01.21. 10:16

Az Australian Open harmadik fordulójában találkozott egymással Arn Gréta és az ötszörös bajnok Serena Williams. Az amerikai sérülése ellenére nagy formában van, meglepetés lett volna a búcsúja. Végül esélyt sem hagyott a magyar lánynak, őrült tempót diktálva 6:1, 6:1-re 59 perc alatt behúzta a mérkőzést. Arn a harmadik körrel így is legjobb eredményét érte el az Australian Openen.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Végül a magyar lány újabb kettős hibájával semmire veszítette el az adogatását, és a mérkőzést is. Serena végig dominált, 59 perc alatt továbbjutott. (6:1, 6:1)

• A szoros játék után Serena nagyon eltökéltnek tűnik, hogy gyorsan befejezze a mecset, Arn kettős hibával juttatta meccslabdához az amerikait.

• Nagyon szoros játékban, de Serena hozta a szerváját, miután újabb ásszal hárította a harmadik bréklabdát. Azért most már Williams el is engedett egy "Come on!"-t. Arnnak a mérkőzésben maradásért kell szerválnia. (6:1, 5:1)

• Arn újabb csodás röptével szerzett második bréklabdát, de ezt Williams ellentmondást nem tűrően hárította egy ásszal. A következő labdamenetben viszont hibázott, ezért a magyar lánynak harmadik lehetősége is van.

• Egy nagyszerű röptével jutott bréklabdához Arn, azonban a következő returnje hosszú lett. Ettől függetlenül ez szoros játék lehet.

• Williams most nem összpontosít megfelelően, nem jönnek az első szervák, kettős hibával jutott 0-30-hoz Arn, aki kihasználhatja Serena pillanatnyi megingását.

000 DV1105811
    Fotó: Nicolas Asfouri
  • Egy tenyeres nyerő, jó első szervák, Serena ezúttal mindössze egy pontot tudott nyerni Gréta adogatásánál. A második játszmában is megvan Arn első játéka. (6:1, 4:1)

• Serena egyelőre nem mutatja jelét, hogy visszavenne a tempóból, vagy elkezdene többet hibázni, nagyon pontosan játszik. Még csak 15 perc tart a második szett, de máris nagy előnyben. (6:1, 4:0)

• Williams nagy szögeket nyit, amelyekből legtöbbször Arn jön ki vesztesen, a szélesre ütött labdával kétszeres brékelőnybe került az amerikai a második szettben. Serena a gyors pontokat erőlteti, és rendre pillanatok alatt be is fejezi a labdameneteket, nem hagy esélyt a magyar lánynak. (3:0)

• 0-30 után Arn jó szervát húzott meg kifelé, de a következő pontnál kiszolgáltatott helyzetbe került, Serena pedig kíméletlenül befejezte a pontot, két bréklabdája van.

2012-01-21T084233Z 1254447423 SR1E81L0O67T7 RTRMADP 3 TENNIS-OPE
    Fotó: Toby Melville
  • Arn egyik csodás fonák keresztje pedig csak miliméterekkel csúszott ki, de végül pontot sem tudott nyerni Williams adogatásánál. (6:1, 2:0)

• Serena azonnal támad minden labdát a magyar lány adogatásánál, és időnként ugyan becsúsznak hibák, de összességében folyamatos a nyomás Arnon. A pálya másik szélésről el sem tudott indulni az amerikai fonák egyenesére, amellyel megcsinálta a bréket. (6:1, 1:0)

• Arn nem bírt Serena rohamával, de a második szett szorosabb is lehet, nagyon fontos, hogy Arn ne veszítse el rögtön az elején az adogatását. 32 perc alatt dőlt el az első játszma. (6:1)

• Egy hatalmas return után 30-30 lett az állás, Arn pedig bréklabdához juthatott volna, de kerettel találta el a lecsapást, amely így messze a pályán kívül ért földet.

• Arn két szettlabda hárítása után, egy lecsapással befejezte a pontot, megvan az első játéka. Nagyon fontos lélektanilag, hogy sikerült megfordítania egy játékot, a második szettben meríthet majd ebből. (5:1)

• A magyar lány a második szettlabdát is hárította, most pedig már előnye is van, mert Williams szélesre ütötte. Nagyon fontos lenne, ha ilyen helyzetből meg tudná fordítani az adogatását.

• Megint 30-40 alakult ki Arn adogatásánál, de a magyar lány vert helyzetből hárította a szettlabdát, miután Williams szerencsétlenül talált el egy lecsapást.

• Arn legjobb helyezése a 40. hely volt tavaly májusban a világranglistán, jelenleg azonban visszacsúszott a 92. helyre. Az Australian Openen a harmadik kör már most legjobb eddigi eredménye, és a Williams elleni találkozó alakulásától függetlenül legalább a 70. hely közelébe előreléphet majd a jövő hét után. 2010-ben Wimbledonban is nagyszerű játékkal jutott be a harmadik körbe.

• Williams dominál, a rövidítéseire Gréta nem ér oda időben a hálóhoz, miközben kemény első szervákat és bombákat kap az alapvonalról. (5:0)

000 DV1103950
    Fotó: Greg Wood

• 30-40-ről Serena értékesítette a bréklabdát, az amerikai nagyon agresszíven kezdett. (4:0)

• Kemény alapvonalcsata alakult ki Arn második adogatásánál, és a végén Serena labdája végezte a hálóban. Az ilyen fontos pontok megnyerése mentálisan fontos lehet egy Williams szintű játékos ellen.

• Arn koncentráltan kezdett, de több hiba is becsúszott azóta, talán még a centerpályát is szoknia kell. Serena óriási első szervákkal hozta az adogatását. A következő játék kulcsfontosságú lesz. (3:0)

• Serena Williams eddig tizenhárom Grand Slamet nyert eddig, legtöbb győzelmét éppen Melbourne-ben szerezte, ahol ötszörös bajnok. 2003-ban, 2005-ben, 2007-ben, 2009-ben és 2010-ben is győzni tudott.

• Előbb egy tenyeres nyerőt húzott meg a magyar lány, majd Serena szélesre ütötte a következő pontot. Arn két bréklabdát is hárított, de Williams harmadikat szerzett, és jól mozgatta ki Arnt. (2:0)

• Az első pontot Serena nyerte Arn adogatásánál, de Arn után nagyszerű fonák nyerővel ütött el Williams mellett. Kettős hibával, majd egy ki nem kényszerített hibával ugyanakkor az amerikainak két bréklabdája is van.

• A magyar lány rögtön bréklabdához jutott, de Serena jó szervával hárította. Arn másodikat is szerezhetett volna, de a hálóba ütötte a labdát, innen pedig már befejezte az ötszörös bajnok. Mindenesetre biztató kezdés. (1:0)

2012-01-21T091739Z 70365778 SR1E81L0PSPU3 RTRMADP 3 TENNIS-OPEN
    Fotó: Tim Wimborne

• A 32 éves magyar teniszező már a harmadik körbe jutással is legjobb eredményét érte el Melbourne-ben, Serena legyőzésével pedig utolérné Temesvári Andreát, aki 1984-ben, és Kapros Anikót, aki 2004-ben jutott a negyedik fordulóba.

• Serena kétszer is hibázott, Arn pedig bátran kezdett, 40-40 rögtön az amerikai első adogatásánál.

• Serena első körös, este rendezett mérkőzésén a sima eredmény ellenére rendkívül zavarták a pályára tévedő rovarok. „Kétszer is a hátamra estek. Jobban utálom a rovarokat, mint képzelnék. Ezért kérem, hogy a döntő kivételével ne kelljen este játszanom" – mondta akkor. Így sok teniszezővel ellentétben az amerikai inkább a hőséget választja a rovarokkal szemben. Most mégis az esti programban kapott helyet, de még sokáig világos van Melbourne-ben, ahol 27 fokban léptek pályára a játékosok.

000 DV1103773
  • A melegítésnek vége, a 13. Grand Slam-győzelemmel büszkélkedő amerikai kezdi az adogatást.