Nadal hatalmas meccsen verte Djokovicsot

2013.06.07. 16:40

A címvédő és hétszeres bajnok Rafael Nadal eddigi legkeményebb mérkőzését nyerte meg a Roland Garroson a világelső Novak Djokovics ellen. Előzetesen is a torna szupermeccsének nézett ki, és a 6:4, 3:6, 6:1, 6:7, 9:7-re Nadal győzelmével zárult elődöntő beváltotta a várakozásokat. A végig elképesztően hullámzó Djokovics kezdett támadóbban, de hibázni kezdett, és Nadal nagyon otthonosan érezhette magát. A szerb azonban a második játszmában váratlanul feltámadt, Nadal pedig bizonytalankodott, kétszer is bukta a szerváját. Újabb fordulat: Djokovics váratlanul összeomlott - volt egy téves vonalbírói ítélet is, de nem ezen múlt. Nadal a negyedikben már két labdára is volt a meccs megnyerésétől, de kétszer is leadta brékelőnyét. A megnyert rövidítés után a magas szintre érő Djokovics lendülete kitartott a döntő játszmára is. A csodás nyerőket bemutató Nadalnak az elején brékhátrányban kellett kapaszkodnia, de a végére ő volt a stabilabb a hálónak is nekiszaladó Djokoviccsal szemben. Nadal vasárnap történelmet írhat, nyolcadszor nyerheti meg a Roland Garrost, ellenfele a döntőben a Jo-Wilfried Tsongát 6:1, 7:6, 6:2-re legyőző David Ferrer lesz.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!