Jolán

Fucsovics 1:6-ra vesztett szett után fordított a bécsi tenisztornán

K EPA20180531149
2018.10.22. 18:33

Fucsovics Márton nem várt izgalmak után, szetthátrányból fordítva győzte le a kanadai Felix Auger-Aliassime-t hétfőn a 2,2 millió euró (694 millió forint) összdíjazású bécsi keménypályás férfi tenisztorna első fordulójában.

A világranglista 40. helyén álló magyar játékos az ausztrál Nick Kyrgios és a spanyol Pablo Carreno Busta visszalépésének köszönhetően rögvest a főtáblán kezdhette meg szereplést, ráadásul első ellenfele egy szabadkártyás tinédzser volt. A világranglistán 109. Auger-Aliassime mindössze pályafutása 16. ATP-főtáblás meccsére készült, miközben Fucsovics már 88-nál járt.

A 18 éves kanadait csak azért nem nevezhetjük ismeretlennek, mert februárban indult a budapesti challenger-versenyen, sőt párosban meg is nyerte a tornát a spanyol Nicola Kuhn oldalán. Fucsovics számára a világranglista miatt különösen fontos a jó bécsi szereplés, bőven akad megvédendő ranglistapontja, mivel egy éve ugyanezen a héten a negyeddöntőig jutott Bázelben, és csak óriási csatában maradt alul a top 10-es horvát Marin Ciliccsel szemben.

A két teniszező először találkozott egymással a hétfői mérkőzésen, amit nagy meglepetésre a tavaly profinak álló kanadai rivális kezdett jobban. A 26 éves magyar csak 12 perc elteltével, 0:3-nál nyerte első gémjét, ám ezután sem találta a játékát. Az első szettben végig Auger-Aliassime irányította a labdameneteket, és 28 perc alatt 6-1-re meg is nyerte a szettet.

A folytatásban viszont nagyot változott a meccs képe, Fucsovics rögtön brékelt, és 3:0-ra elhúzott, majd tovább folytatva a hengerelést 6-0-s második szettel korrigálta a csapnivaló kezdést. Az ekkor már szárnyaló Fucsovics végül sorozatban nyolc gémet nyert, amikor váratlanul semmire elvesztette az adogatását. Ez azonban nem törte meg a lendületét, hatodszor is brékelte riválisát, és 4:1-re ellépett.

Auger-Aliassime nem adta fel, és nagy meglepetésre 4:4-re egyenlített, így a döntő szett vége izgalmasan alakult. Ezt követően mindketten hozták a szervájukat (5:5), hogy aztán 6:5-nél ismét elbizonytalanodjon a kanadai, Fucsovics pedig kihasználta második meccslabdáját, és pontot tett a vártnál nehezebben alakuló, 2 óra 5 percig tartó összecsapás végére.

Fucsovics a nyolcaddöntőben a hetedik helyen kiemelt Fabio Fogninivel (14.) vagy a bosnyák Damir Dzumhurral (39.) találkozik, az ő mérkőzésükre kedden kerül sor.