Fucsovics: Legyőzhettem volna Federert

2019.02.28. 21:53

Óriásit játszott Fucsovics Márton a 20-szoros Grand Slam-győztes Roger Federer ellen, de csak megszorongatni tudta a svájcit a dubaji keménypályás férfi tenisztornán. A legjobb magyar teniszező szerint volt esélye a sikerre és sajnálja az elszalasztott lehetőségeket.

Más hozzáállással mentem ki a pályára, mint tavaly Melbourne-ben. Győzni akartam, és úgy érzem, erre meg is volt az esélyem. Közel jártam a sikerhez, a meccs után főként a kimaradt szettlabdák miatt bosszankodtam. Az egész mérkőzés másként alakult volna, ha a kettőből az egyiket meg tudom csinálni

– idézi Fucsovicsot az MTI.

Federer 1 óra 56 perc alatt, 7:6, 6:4-re győzte le Fucsovicsot. A világranglistán jelenleg 31. teniszezőnek azonban nincs ideje keseregni, jövő héten már az Indian Wellsben sorra kerülő szupertornán fog szerepelni.