Balázs Attila óriási fordítás után elődöntős a riói tenisztornán

2020.02.22. 19:42

Balázs Attila három szettben legyőzte a spanyol Pedro Martínezt a Rio de Janeiróban zajló, 1,9 millió dollár (576 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében, jelentette az MTI.

A világranglista 133. helyén álló Martínez péntek este 6:2-re megnyerte az első szettet, a másodikban pedig 2:2 volt az állás, amikor esőzés miatt félbeszakadt a meccs. A selejtezőből szerencsés vesztesként főtáblára került magyar játékos - aki a jövő héttől karriercsúccsal a legjobb százban lesz a világranglistán - szombaton 6:4-re megnyerte a második felvonást, majd a harmadikban 5:0-ra elhúzott. Ezt követően ellenfele némileg felzárkózott, de Balázsnak két és fél óra után sikerült lezárnia a meccset.

A két játékos korábban kétszer találkozott egymással: 2017-ben egy spanyolországi salakos challenger-versenyen Balázs nyert 6:3, 7:6-ra, majd két hete a Buenos Aires-i selejtezőben a 22 éves Martínez győzött 5:7, 6:4, 6:4-re.

A magyar teniszező ellenfele az elődöntőben az olasz Gianluca Mager (128.) lesz, aki nagy meglepetésre két szoros szettben legyőzte az első helyen kiemelt osztrák Dominic Thiemet. A Balázs-Mager mérkőzés várhatóan magyar idő szerint szombaton (ma) 23 órakor kezdődik.