Elsöprő dominanciával lengyel királynője lett Párizsnak

GettyImages-1401003484
2022.06.04. 16:37
A világelső Iga Świątek nyerte meg a női egyes küzdelmeit a francia nyílt teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben 6:1, 6:3-ra legyőzte az amerikai Cori Gauffot.

A 2020-ban is győztes lengyel játékos – aki előzőleg 34 mérkőzés óta volt veretlen – kétszer is elvette 18 éves riválisa adogatását, és 32 perc elteltével szettelőnybe került. A világranglistán 23. Gauff rendkívül idegesen játszott első Grand Slam-döntőjében.

A kedd óta 21 esztendős varsói sportoló a folytatásban brékhátrányba került (0:2), ám elképesztő játékkal és rengeteg nyerő ütést bemutatva 5:2-re fordított. A 2018-ban juniorbajnok Gauff egy gémet még hozott, de ennél többre már nem futotta az erejéből. A finálé 1 óra 8 percig tartott.

A 35 MECCS ÓTA VERETLEN Świątek a KARRIERJE KILENCEDIK TRÓFEÁJA, A SUZANNE LENGLEN-KUPA MELLÉ 2,2 MILLIÓ EURÓT (860 MILLIÓ FORINT) KAPOTT.

Győzelmével beállította Venus Williams veretlenségi rekordját is. Az abszolút rekord Martina Navratilova nevéhez fűződik, aki 1984-ben 74 meccset nyert megszakítás nélkül.