Gálfi Dalma szetthátrányból fordítva győzött Wimbledonban

2023.07.06. 14:03
Gálfi Dalma bejutott a wimbledoni teniszbajnokság második fordulójába, miután szetthátrányból fordítva megverte a világranglistán 45. cseh Linda Noskovát.

Rendkívül magabiztos adogatójátékokkal indult az összecsapás, Gálfinak és Noskovának is egy-egy (kihasználatlan) bréklabdája volt az első fél órában, amely során gyorsan eljutottak 5:5-ig a felek. Ekkor a 18 éves cseh játékos keze kicsit megremegett, de 15:40-nél két újabb fogadóesélyt hárítva ezt a szervagémet is hozta, majd magyar ellenfele kiharcolta a rövidítést – 0:40-ről fordítva.

Ebben a szakaszban Nosková kezdett jobban, de hiába vezetett 3–1-re és 4–2-re is, Gálfi jutott szettlabdához (6–5). Ellenfele adogatóként nyert két ponttal fordított, így a magyar játékosnak már a játszmában maradásért kellett szerválnia, ezt pedig már nem tudta sikerrel venni (6:7, 6–8).

A második felvonásban rögvest brékelt és ellépett 3:0-ra, és miután saját adogatásait magabiztosan hozta 5:2-nél ,fogadóként a negyedik szettlabdájával egyenlített (6:2).

A döntő játszmában 3:2-es előnyénél vette el a cseh játékos szerváját, és innentől kezdve már nem is engedett gémet ellenfelének.

A vilgáranglistán 126. helyen álló magyar játékos ellenfele a következő fordulóban a 16. helyen kiemelt cseh Karolína Muchovát búcsúztató német Jule Niemeier lesz.

Bondár Anna nagy csatára késztette a 2019-es US Open-győztes kanadai Bianca Andreescut, de végül kikapott esélyesebb riválisától.