Újabb boldog magyar Bulgáriában: Fucsovics is 16 közé jutott

2023.11.08. 07:30
Fucsovics Márton nyolcadik kiemeltként nyolcaddöntőbe jutott az 563 ezer euró (220 millió forint) összdíjazású szófiai kemény pályás férfitenisztornán, miután a nyitókör keddi napján két játszmában felülmúlta a francia Terence Atmane-t.

A világranglistán 47. magyar játékos a kiegyenlített, 2:2 után gyors brékváltást hozott első szettben csak rövidítésben kerekedett francia riválisa (134.) fölé, és került 54 perc alatt játszmaelőnybe. A második szett ennél lényegesen simábban alakult: akkor Fucsovics 3:2 után tudta elvenni Atmane adogatójátékát, és miután a sajátjait már hozta, kiszerválta a meccset.

A találkozó 1 óra 33 percig tartott.

A bolgár fővárosban 2019-ben döntős Fucsovics a délutáni programban az osztrák Jurij Rodionovval (110.) meccsel, aki a nyitókörben három szettben győzte le a selejtezőből szerencsés vesztesként felkerült amerikai riválisát, Nicolas Moreno De Alborant (152.).

A korábbi programban magyar párharcot is rendeztek Szófiában, azon Marozsán Fábián legyőzte Piros Zsombort. Előbbi ellenfele a nyolcaddöntőben a spanyol Roberto Bautista Agut (60.) lesz majd, ugyancsak a szerdai napon.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért)

• Fucsovics Márton (8.)–Terence Atmane (francia) 7:6 (7–4), 6:3