A világbajnokságon ért véget Djokovics győzelmi szériája

2023.11.15. 09:53
A 24-szeres Grand Slam-torna-győztes Novak Djokovics kikapott Jannik Sinnertől a Torinóban zajló férfitenisz-ATP-világbajnokságon, ezzel véget ért 19 mérkőzésen át tartó győzelmi szériája.

Az MTI beszámolója szerint a 22 éves Sinner pályafutása során először tudta felülmúlni a szerb világklasszist, akivel több mint három órán keresztül küzdöttek a csoportkörben.

Az első szettet a világranglistán negyedik olasz játékos nyerte 7:5-re, majd a második játszma rövidítésében Djokovics egyenlített. Az utolsó felvonás ismét rövidítésbe torkollott, melyben Sinner kétszer is elvette 36 éves ellenfele adogatását, 5–0-ra ellépett, végül 7–2-nél lezárta a meccset.

A legfontosabb pillanatokban tudta a legjobb játékát mutatni, ezért egyértelműen megérdemelte a győzelmet

– mondta a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Djokovics, aki legközelebb a lengyel Robert Hurkacz ellen lép pályára, csütörtökön.

ATP-VILÁGBAJNOKSÁG

Jannik Sinner (olasz, 4.) – Novak Djokovic (szerb, 1.) 7:5, 6:7 (5–7), 7:6 (7–2)