Kutya is kíváncsi volt rá: Fucsovics megkezdte a felkészülést 2024-re

2023.11.30. 14:43
Fucsovics Márton, a férfi világranglista 59. helyén álló magyar teniszező a Nemzeti Edzésközpontban megkezdte a felkészülést a 2024-es idényre.

A magyar szövetség közösségi oldalának közlése és fényképes beszámolója alapján Fucsovics Nagy Péter és Palágyi Miklós irányításával, valamint a labdaszedésben jeleskedő kutyus társaságában gyakorolt.

A hírben kiemelték: a négyhetes felkészülést követően Brisbane, majd Adelaide lesz Fucsovics úti célja, így azokon a tornákon hangol az év első Grand Slam-versenyére, az Australian Openre.

A magyar teniszezők közül eközben a héten még négy játékos is a pályán küzd, illetve küzdött.

Stollár Fanny (262.) és Szabanin Natália (648.) is nyolcaddöntős a portugál 25 000-es ITF-tornán, miután előbbi 4:6 6:2 6:1-re nyert a brit McDonald (1206.) ellen, utóbbi pedig 6:1 7:6 (7-4)-re győzte le a 2. kiemelt, holland Pattinama Kerkhovet (229.).

Babos Tímea egyéniben búcsúzott ugyan az andorrai WTA125-ös tornától, párosban azonban még érdekelt a brit Heather Watson oldalán, akitől kikapott a magyar teniszező.

Boros Attila a legjobb 16 közé jutott a 15 000-es, egyiptomi versenyen, miután annak első fordulójában 6:0 6:3-ra jobbnak bizonyult orosz ellenfelénél, és ezzel megszerezte idei első ATP-pontját. A folytatás azonban már nem sikerült, csütörtökön két sima szettben, 6:2, 6:3-ra alulmaradt a tornán negyedik kiemelt, a világranglistán 679. helyezett egyiptomi Amr Elszajeddel szemben.

(Borítókép: Bor Péter/MTSZ Facebook)