Papp Márk 10 km-en nyert a hosszútávúszó EK-döntőben

2014.09.13. 17:10

Papp Márk remekelt a LEN, az európai szövetség nyíltvízi úszó Európa Kupa-sorozatának olaszországi döntőjében, ahol a szombati 10 kilométeres versenyen elért első helyével az összetett megnyerésének is a kapujába ért, írja az MTI.

Papp hatalmas csatában győzött, 3.4 másodperccel előzve meg az olasz Alberto Brumanát. A magyar maratonista két legnagyobb ellenfele - aki épphogy megelőzi az összetettben - igen sokkal maradt le a győztes mögött. Az EK-ban vezető, szintén olasz Andrea Bianchi 50.4 másodperccel lemaradva ért be a célba, míg a magyar előtt két ponttal álló, összetettben második Dario Verani 1:52 percet kapott Papptól.

Mindez azért fontos, mert a dupla pontot adó EK-döntő végső sorrendjét a 10 kilométeren, majd a vasárnapi, 5 kilométeres időfutam során elért időeredmények összeadásával határozzák meg. Ha Papp Márknak sikerül megőriznie első helyét - vagyis az időfutam során akárcsak egy másodpercet megőriz például Bianchival szemben az 50-ből -, megnyeri az összetettet, mivel a döntő győztese 40 pontot kap, míg a második 34-et, márpedig Papp jelenleg három ponttal van csupán lemaradva Bianchi és kettővel Verani mögött.

A nőknél a 2011-ben 10 kilométeren világbajnok brit Keri-Anne Payne győzött.