Hosszú Katinka minden eddiginél többet vállal az Eb-n
További Úszás cikkek
- Hosszú Katinka korábbi edzőjét másfél évre eltiltották egy kislánynak küldött üzenete miatt
- Vilniusban is aranylány lett Belgrád magyar hősnője
- Nyírbátorból pillangózik a világhírnév felé a Milák-utód
- Már az amerikai kormány is vizsgálódik a kínai úszók doppingügyében
- Infarktusos hajrával repítette csúcsra a magyar váltót az Eb aranylánya
A Magyar Úszó Szövetség szerdai elnökségi ülésén jóváhagyta a magyar úszóválogatott névsorát és a nevezéseket is a netánjai rövidpályás Európa-bajnokságra.
Hosszú Katinka minden eddigi nemzetközi vállalását felülmúlva 11 számban áll rajthoz, ám – akárcsak Kazany előtt – arra kérte a szakvezetőket, hogy a konkrét listát csak a rajt előtt hozzák nyilvánosságra.
Jakabos Zsuzsanna, aki hét számban indul, míg Cseh László a pillangók mellé visszavette a 200 vegyest. Jó hír, hogy az országos bajnokságon megsérült könyökével minden rendben, azaz teljes erővel készül a jövő heti rajtra.
A válogatott november 29-én, vasárnap indul Izraelbe, az Eb szerdán kezdődik, és a korábbiaktól eltérően öt napig tart majd.
Férfiak
Balog Gábor – 50m hát, 100m hát, 200m hát
Bernek Péter – 200m gyors, 400m gyors, 1500m gyors
Cseh László – 50m pillangó, 100m pillangó, 200m pillangó, 200m vegyes
Földházi Dávid – 50m hát, 100m hát, 200m hát, 100m vegyes
Grátz Benjámin – 100m pillangó, 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes
Gyurta Dániel – 100m mell, 200m mell
Gyurta Gergely – 1500m gyors
Kenderesi Tamás – 100m pillangó, 200m pillangó
Lavotha Oszkár – 50m gyors, 100m gyors
Lobanovszkij Maxim – 50m gyors, 100m gyors
Mészáros Márk – 50m gyors, 100m gyors, 200m gyors
Nagy Péter – 50m hát, 100m vegyes, 200m vegyes
Sós Dániel – 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes
Takács Krisztián – 50m gyors, 100m gyors
Verrasztó Dávid – 200m pillangó, 400m vegyes
Nők
György Réka – 200m hát, 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes
Hosszú Katinka – 11 szám (részletek a rajt előtt)
Jakabos Zsuzsanna – 50m gyors, 100m gyors, 200m gyors, 200m pillangó, 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes
Joó Sára – 50m gyors, 100m gyors, 50m hát, 100m hát, 100m pillangó
Juhász Adél – 400m gyors, 800m gyors
Kapás Boglárka – 200m gyors, 400m gyors, 800m gyors
Molnár Flóra – 50m gyors, 100m gyors
Novoszáth Melinda – 200m gyors, 400m gyors
Sebestyén Dalma – 50m mell, 100m mell, 200m mell, 200m vegyes
Szilágyi Liliána – 50m pillangó, 100m pillangó, 200m pillangó
Szokol Szonja – 50m mell, 100m mell, 50m pillangó, 100m pillangó
Sztankovics Anna – 50m mell, 100m mell, 200m mell
Váltók
4x50m férfi gyors
4x50m férfi vegyes
4x50m női vegyes
4x50m mixed vegyes