Erzsébet
1 °C

Hosszú Katinka két arannyal nyitott a tokiói világkupán

2018.11.09. 11:38

Hosszú Katinka két aranyérmet nyert pénteken az úszó világkupa-sorozat tokiói, rövidpályás állomásának nyitónapján.

Hosszú 100 méter vegyesen a világ idei legjobbjával, 57,25 másodperces idővel győzött, 200 méter pillangón pedig 2:03,01 perces eredménnyel nyert.

Az idei sorozatban eddig a 100 pillangót mindig Hosszú nyerte, most az összetett világkupa másik esélyesével, Sarah Sjöströmmel küzdött óriásit, három századmásodperccel vert a svédet.

400 méter gyorson a férfiaknál és a nőknél is volt magyar érdekeltség, Verrasztó Dávid a nyolcadik (3:46.58), Kapás Boglárka pedig a hatodik (4:05.69) lett.

Az orosz Vlagyimir Morozov 100 méter vegyesen beállította saját, 50,26 másodperces világcsúcsát.

Rasovszky 4. lett a nyíltvízi vk-n

Bronzéremmel zárta a nyíltvízi úszó világkupát Abu-Dzabiban Rasovszky Kristóf 10 km-es távon, aki ezzel az összetett negyedik helyét szerezte meg a 2018-as sorozatban. A 21 éves Rasovszky a magyar szövetség közleménye szerint óriási csatában lett harmadik: az Európa-bajnok magyar a győztes német Florian Wellbrock mögött nyolc-, az olaszok medencés 1500-as olimpiai bajnoka, Gregorio Paltrinieri mögött pedig három tizedmásodperccel később beütve ért célba, két tizeddel megelőzve a francia világbajnoki címvédő Marc-Antoine Oliviert.