Két magyar is bronzérmes lett a rövidpályás úszó-Eb-n

D  AS20231207030
2023.12.08. 19:49
Késely Ajna országos csúccsal bronzérmet nyert 1500 méter gyorson az Otopeniben zajló rövidpályás úszó-Európa-bajnokság pénteki napján. Eközben Márton Richárd 200 méter pillangón ért be a harmadik helyen.

Az MTI beszámolója szerint a 22 esztendős magyar versenyző 15:51.34-es idővel csapott célba – amivel 2021-es saját, 15:55.69-es rekordját adta át a múltnak.

Késely Ajna ezzel duplázott a romániai kontinensviadalon, amelynek szerdai versenynapján 800 méter gyorson is harmadik volt.

A versenyszám másik magyar úszója, a 18 éves Flück Nóra 16:03.42-es egyéni csúccsal ötödik lett. A számot a francia  Anastasiya Kirpichnikova nyerte 15:20.12-es eredménnyel. A második az olasz Simona Quadarella 15:37.05-es eredménnyel.

Márton Richárd egy másik számban lett 3.

Szintén az MTI számolt be arról, hogy Márton Richárd bronzérmet nyert 200 méter pillangón.

Mint írták, Márton az előfutamban, majd a középdöntőben is inkább csak tartalékolt, taktikázott, mert a pálya szélén szeretett volna úszni, így a 7-es rajtkövet szerezte meg magának. A fináléban Márton erősen kezdett, a táv felénél harmadik volt, az utolsó 50-et negyedikként kezdte meg, és végül nagy hajrával bronzérmesként zárt.

Tegnap volt 125 méternél egy hiba, ezt kielemeztük és kijavítottuk. Az edzőm, Virth Balázs azt üzente nekem otthonról, hogy a hajrám legyen olyan, mint a római Európa-bajnokságon, ez ki is jött, de nem tudtam, hogy bronzérem lesz belőle, mert nem láttam a túloldalt

– mondta az MTI-nek a futam után a magyar úszó. Hozzátette: úgy, hogy edzésmunkából érkezett, ráadásul a múlt hétvégén még az Egyesült Államokban versenyezett, ez egy jó eredmény.

A 24 éves magyar versenyző 1:52.12-es idővel csapott célba, ezzel a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte a romániai kontinensviadalon. A számot a svájci Noe Ponti nyerte 1:49.71-es idővel.

Korábban írtunk arról is, hogy Szabó Szebasztián – címvédőként  – holtversenyben második helyen végzett 50 méter gyorson.

(Borítókép: Késely Ajna az 1500 méteres gyorsúszás előfutama előtt a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopeniben 2023. december 7-én. Fotó: Kovács Tamás / MTI)