Kijutott az olimpiára a női pólóválogatott

2008.02.21. 21:56
Kevésszer örülhetett annyira döntetlennek a magyar női vízilabda-válogatott, mint az olaszországi olimpiai selejtezőn. A magyarok háromgólos vezetést adtak le az utolsó negyedben, de ez sem befolyásolta az olimpiai részvételt.

Vasárnap óta sorrendben ötödik meccsét játszotta a magyar női vízilabda-válogatott, és a spanyolok elleni meccsnek már konkrétan az olimpiai kvóta volt a tétje, és szerencsés esetben még egy minimális vereség is kijutást ért.

A két válogatott a februári dunaújvárosi nemzetközi tornán egyszer már összecsapott, akkor a magyarok magabiztosan kezdtek, de hullámvölgybe kerültek, és a győzelem elmaradt. A 6-6-os döntetlennel - Pelle Anilkó harcolta ki az egy pontot - Godova Gábor csapata tornagyőztes lett.

Az imperiai döntetlen most sokkal többet ért, hiszen a spanyolok kikaptak attól a Kanadától, amelyiket a magyarok öt góllal győztek le. A döntetlent ezúttal is sikerült elérni, igaz a magyar lányok azt ígérték a találkozó előtt, nem számolgatnak, nyerni akarnak, egyáltalán nem búslakodtak, hogy így alakult.

A félidőben a spanyolok egy góllal vezettek (5-6), a harmadik negyed azonban jelentős magyar fölényt hozott, és a zsinórban lőtt négy gól megnyugtatta a válogatottat. Valkay Ágnes volt különösen elemében, összesen négy találatig jutott.

A vezetés talán túlzottan is megnyugtatta a társulatot, mert a befejező játékrészt három góllal elveszítette, de ez a döntetlenhez pontosan megfelelő volt, egyúttal a nagy cél eléréséhez is.

A 2005-ben világbajnoki címig jutó csapat így olimpiai éremért küzdhet - nyolcan jutnak ki a tornára -, ami a szakág történetében az első lenne.

A torna a biztos csoportelsőség ellenére nem ért véget, a másik csoport legjobbjaival meg kell még mérkőzniük a magyaroknak, de ezt már olimpiai résztvevőként teszik a hétvégén. A magyarok mellé még három gárda csatlakozik az olasz városban - elsőként az oroszok ezt már megtették -, a hollandok már korábban megszerezték az egyik európai kvótát.

Szintén résztvevő már Kína, Egyesült Államok és Ausztrália.

Jegyzőkönyv:

Magyarország-Spanyolország 9-9 (2-2, 3-4, 4-0, 0-3)
a magyar góldobók: Valkay Á. 4, Pelle, Drávucz 2-2, Bujka B. 1
A csoport további eredményei: Kuba-Csehország 17-10 Kanada-Kazahsztán 6-4
A B csoport végeredménye: 1. Magyarország 5 4 1 0 68-22 9 pont 2. Kanada 5 4 0 1 49-32 8 3. Spanyolország 5 3 1 1 71-38 7 4. Kazahsztán 5 2 0 3 48-46 4 5. Kuba 5 1 0 4 48-62 2 6. Csehország 5 0 0 5 26-110 0