21 gólos magyar győzelem a női vízilabda Világligában

2010.06.10. 20:22 Módosítva: 2010.06.10. 20:23

Győzelemmel mutatkozott be a magyar válogatott a női vízilabda Világliga európai 1-es csoportjának budapesti selejtezőkörében. Petrovics Mátyás alakulata csütörtökön hatalmas különbséggel, 21 góllal verte Nagy-Britannia együttesét.

Magyarország - Nagy-Britannia 25-4 (9-0, 5-0, 7-2, 4-2)
a magyar góldobók: Bujka Barbara 6, Pelle Anikó, Valkay Ágnes 4-4, Keszthelyi Rita 3, Kisteleki Dóra, Tóth Ildikó 2-2, Antal Dóra, Szűcs Gabriella, Jancsó Patrícia, Takács Orsolya 1-1

Az egykori kiváló kapus, a Fekete Szilveszter irányította britek nem kis meglepetésre szerdán 8-7-re legyűrték az alaposan átalakított, egykor szebb napokat látott olaszokat. A magyarok ellen még szoros meccsre sem volt esélyük.

Pelle Anikóék már az első nyolc percben alaposan megszórták a vendégek kapuját (9-0), s bár a második negyedben „kíméletesebbnek” bizonyultak, így is 14-0-s félidei KO-val vonultak pihenőre. Jellemzőnek mondható, egyúttal a pompás hazai védekezés dicsérete is, hogy a britek a harmadik játékrész befejező percében lőtték első góljukat. Ebben azonban sok örömük nem tellett, hiszen a vége 24-4 lett a Petrovics-csapat javára, amelyben különösen hálóérzékenynek bizonyult a balkezes center, a hatszor is eredményes Bujka Barbara, továbbá két szintén idegenlégiós játékos, az egyformán 4 találatot jegyző Valkay Ágnes és a csapatkapitány Pelle.

a nap másik mérkőzésén:
Németország-Olaszország 12-6 (3-0, 2-1, 3-3, 4-2)
az 1. napi eredmények:
Oroszország - Németország 22-10
Nagy-Britannia – Olaszország 8-7

Az állás két nap után: 1. Magyarország 3pont/1 mérkőzés (25-4), 2. Oroszország 3/1 (22-10), 3. Németország 3/2 (22-28), 4. Nagy-Britannia 3/2 (12-32), 5. Olaszország 0/2