Vízilabda LEN-kupa: négy között a Honvéd

2011.02.02. 19:22

Hosszabbítás után, ötméteresekkel az Oradea otthonában harcolta ki a LEN Kupa elődöntőjébe jutást a Honvéd férfi vízilabdacsapata.

A budapesti 12-9-es Honvéd-sikert után a visszavágón a több magyar légióssal felálló nagyváradi csapat 2-0-ra, majd 2-2 után is egy góllal vezetett, a nagyszünetre is hazai előnnyel mentek (5-4) a csapatok.

A harmadik negyedtől a román bajnok beleerősített, 6-4-re, 7-4-re ellépett , ledolgozva a Kőér utcában összeszedett hátrányt. Már 8-4, majd 9-5 is volt oda, amikor a hajrában Szivós Márton szépített, 9-6-nál - összesítésben meccsegálnál - jöhetett a hosszabbítás.

Ennek első három percében a válogatott center Hárai Balázs góljával  9-7 lett, ám a második ráadásban a románok is gólt lőttek, következett a büntetőpárbaj.

Az ötmétereseknél Bátori Bence elhibázta, Hárai, Salamon Ferenc, Szivós, majd a legvégén Tóth Márton belőtte. A Honvéd 4-2-re nyerte a büntetőket, a legjobb négy között folytathatja.