További Vízilabda cikkek
- Agyonverte szerb ellenfelét a címvédő Fradi a férfi vízilabda-BL-ben
- A világbajnok magyar pólós elismerte, vannak még nehézségei a klubváltás után
- A szélhámossággal vádolt Hosszú Katinka nyílt levélben válaszolt a magyar pólólegendának
- Átlagban 33 góllal verik Hosszú Katinkáék gyerekpólósait
- Döntött a vízilabda szövetség férfi- és női csapataink irányításáról
A férfi vízilabda válogatott Montenegró, Spanyolország és Kazahsztán válogatottjaival játssza a csoportmérkőzéseket a júliusi, kínai világbajnokságon, írja www.vlv.hu.
"Mint mindig, érdemes megnyerni a csoportot, nem csak a pihenőnap miatt, hanem azért is, hogy a csapat később kevesebb erőfeszítéssel juthasson el az elődöntőbe és a döntőbe. Voltunk már könnyebb csoportban és nehezebben is, a beosztástól függetlenül szerepeltünk jól és kevésbé jól, úgy gondolom, nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani a sorsolásnak. Aki győzni akar, annak előbb-utóbb úgyis mindenkit meg kell vernie" - nyilatkozta Kemény Dénes a vlv.hu-nak.
A nőknél a világbajnoki címvédő Egyesült Államokkal, a legutóbb olimpiai aranyérmes Hollandiával, és Kazahsztánnal került egy csoportba magyar válogatott.
"Ahhoz képest, hogy lehetett volna még nehezebb is a csoportunk, hiszen például a spanyolokat csak a negyedik sorsolási kalapba tették, azt mondom, hogy rendben van a dolog – mondta Merész András. – Ami pedig a mi két fő ellenfelünket illeti, magyaros vízilabdával van esélyünk velük szemben, hiszen a hollandok és az amerikaiak is az erőpóló megtestesítői, jóval nagyobbak és erősebbek a mi lányainknál. Ezzel együtt a minimális feladat vb-csoportunkban az első háromba kerülés, de én inkább azt mondom, az első kettőbe jutás a cél.”
A világbajnokságot július 16. és 31. között rendezik, a torna első három helyezettje jogot szerez a jövő évi, londoni olimpián való részvételre.
A csoportok
A csoport: Spanyolország, Montenegró, MAGYARORSZÁG, Kazahsztán
B csoport: Szerbia, Románia, Ausztrália, Kína
C csoport: Horvátország, Kanada, Brazília, Japán
D csoport: Egyesült Államok, Olaszország, Németország, Dél-Afrika
A női torna csoportbeosztása:
A csoport: Hollandia, Egyesült Államok, Kazahsztán, MAGYARORSZÁG
B csoport: Ausztrália, Kanada, Új-Zéland, Üzbegisztán
C csoport: Oroszország, Görögország, Spanyolország, Brazília
D csoport: Olaszország, Kína, Kuba, Dél-afrikai Köztársaság
Az A csoport első helyezettje a negyeddöntőben a C csoport második helyezettje és a D csoport harmadik helyezettje által játszott nyolccaddöntő győztesével játszik.
Az B csoport első helyezettje a negyeddöntőben a D csoport második helyezettje és a C csoport harmadik helyezettje által játszott nyolccaddöntő győztesével játszik.
A C csoport első helyezettje a negyeddöntőben a A csoport második helyezettje és a B csoport harmadik helyezettje által játszott nyolccaddöntő győztesével játszik.
A D csoport első helyezettje a negyeddöntőben a B csoport második helyezettje és a A csoport harmadik helyezettje által játszott nyolccaddöntő győztesével játszik.