Bomba meglepetés Fukuokában: az amerikai női pólósok nem jutottak a négy közé!

2023.07.24. 09:30
Az amerikai női vízilabda-válogatott Fukuokában nem tudja megvédeni világbajnoki címét, miután hétfőn, a negyeddöntőben szoros küzdelemben 8–7-re kikapott Olaszországtól.

A hétfői találkozón az amerikaiak az első negyedben kétszer jutottak minimális előnyhöz, az olaszok azonban nemcsak egyenlítettek, hanem a felvonás végére fordítottak is (3–2)A második negyed elején kétgólosra nőtt a különbség, az amerikaiak viszont a félidőre utolérték ellenfelüket (44).

A harmadik játékrészben előbb az amerikaiak, majd az olaszok vezettek, de az ikszes állás megmaradt a végére (6–6)A záró negyed olasz góllal indult, majd hosszú gólcsendet követően, a vége előtt három perccel Chiara Tabani megduplázta csapata előnyét. A szépítő találat 21 másodperccel a vége előtt született, egyenlíteni már nem volt idő és lehetőség (8–7).

A győztes csapatban Sofia Giustini 3 lövésből 3 góllal zárt, társai közül Roberta Bianconi 9/2-es, Dafne Bettini 6/0-s mutatóval. Az amerikaiaknál Maggie Steffens egyedül vitte csapatát (7/4), Madeline Musselmann jóval gyengébb napot fogott ki (11/2), így Ashleigh Johnson hiába védett tíz lövést – az olaszoknál Caterina Banchelli héttel zárt –, vereség lett a vége.

Az olaszok elődöntős ellenfele Hollandia lesz.

A hétszeres vb-aranyérmes, legutóbbi négy tornán egyaránt első helyezett amerikaiak legutóbb a 2013-as, barcelonai vb-n nem jutottak négy közé, akkor a negyeddöntőben a házigazda, később aranyérmes spanyolokkal szemben maradtak alul 9–6-ra, és végeztek végül ötödikként.

A kétszeres vb-aranyérmes (1998, Perth és 2001, Fukuoka), de 2005 óta a vb-dobogóra csak egyszer (2015, Kazany, bronzérem) felférő olaszok tavaly a vb-n negyedikként zártak, de a kontinensbajnokságon harmadikként végeztek.