Nagy meglepetésre simán nyert a Vasas a Bajnokok Ligájában

2024.10.17. 09:11
Megszerezte első győzelmét a Vasas a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában: a fővárosi együttes a csoportkör második fordulójában szerda este a Komjádi uszodában 13–11-re nyert a francia Marseille ellen – adta hírül az MTI.

A Vasas a harmadik fordulóban, október 30-án a montenegrói Jadran Herceg Novit fogadja.

A Vasas hasonlóan rosszul kezdett, mint egy héttel ezelőtt a Barceloneta otthonában, a világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes Angyal Dániellel felálló vendégek az első két támadásukból gólt szereztek.

Szlobodan Nikics azonban gyorsan rendezni tudta a sorokat, a Vasas védekezése fokozatosan feljavult, egyre több remek blokk segítette a kapu előtt Lévai Mártont, a hálóőr pedig nagyon elkapta a fonalat.

A második és harmadik negyedben is csak egy-egy gólt kapott a házigazda magyar bajnoki ezüstérmes, amely 2012 után szerepel újra a legrangosabb európai kupasorozatban, elöl pedig jöttek a gólok, így 11–7-tel fordultak a csapatok a záró nyolc percre.

A franciák ugyan három perccel a vége előtt két gólra felzárkóztak, de az egyenlítésre nem volt esélyük.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

C csoport:

VasasPlaket–CN Marseille (francia) 13–11 (4–5, 3–1, 4–1, 2–4)

a magyar csapat gólszerzői: Dedvoci 3, Bátori, Batizi, Mijic, Lakatos 2–2, Gábor, Gaszt 1–1